Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1650
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1827389
Naukovo.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100

Ірина Осипенко

Тясмине мій...

osupenko

Чи знаєте ви, що Тясмин -  права притока Дніпра завдовжки 164 км і власним басейном площею 4570 км­. Виникає на півночі, звідти тече через Черкаську область, де впадає в Кременчуцьке водосховище. У середній течії Тясмин утворює закрут, що міняє напрям річки на 1800. Через цю обставину його джерело і гирло розташовані всього в 33 км. друг від друга. Ширина річкової долини коливається від одного до чотирьох кілометрів, тоді як ширина самої річки досягає 20 м.

У нижній течії Тясмина поблизу населеного пункту Субботів розташовані важливі археологічні місця Чернолеськой культури.Крупнішими населеними пунктами на Тясмині є Камянка, Сміла і Чигирин. Від Сміли до Чигирина Тясмин  протікає в піщаних відкладеннях, а в пригірловій частині проходить через кристалічні породи.. У її басейні багато лісів і болот

 

Береги річки ТясминБереги річки ТясминБереги річки Тясмин

Береги Тясмина біля Сміли невисокі,  правий берег крутий, лівий — піщаний, пологий. У заплаві велика кількість стариц. У окремих місцях по берегах річки є великі яри, по яких до русла річки вноситься мул. Це обумовлює його замулювання і утворення островів, між якими річка тече окремими звивистими рукавами. Лише у самому пониззі заплава Тясміна не заболочується.

Тясмин -річка літописна, оспівана в думах і піснях, овіяна в легендах та переказах. Зрештою, так називалася перша документально засвідчена поселення. Більше відома в історії як селище хутірського типу Юськове-Тясмине або просто Тясмин.  Давноруська літописна назва річки — Тєсмєнь.

Останнє оновлення (Середа, 05 травня 2010 09:56)

 

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?