Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1650
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1827605
Gerb.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? ПРОЕКТНА ДІЯЛЬНІСТЬ ? Зозуля Н.В. ? Гончаренко Марина, учениця 8-Б класу

Гончаренко Марина, учениця 8-Б класу

Доктор сільськогосподарських наук
   
    
Нашій гімназії, не багато, не мало як 100 років. За цей час школа пережила і злети і падіння. Та зараз гімназія одна з найкращих шкіл Черкаської області, цим ми завдячуємо колишнім учням нашої школи які підняли її статус до високого рівня. Одним з таких випускників гімназії став Шевченко Василь Миколайович.
 Ще одного відомого Шевченка подарувала світу Черкащина. Василь Миколайович Шевченко народився 2 серпня 1897 року в селі Мліїв Гродищенського району, був десятою дитиною в сім`ї слюсаря Смілянського цукрового заводу графів Бобринських.
      З 1922 по 1941 рік він працює на Білоцерківській дослідно – селекційній станції завідувачем секції фітопатології, а також обіймає посаду заступника директора з наукової роботи. 1936 року стає Кандидатом сільськогосподарських наук. З початком Великої Вітчизняної війни у групі висококваліфікованих спеціалістів Василь Миколайович направлений у Киргизію із завданням організації там і в Казахстані буряконасіння та вирощування насіння цукрових буряків. Після війни і до кінця свого життя вся науково – дослідна, педагогічна і громадська діяльність В.М. Шевченка була пов`язана з роботою у Всесоюзному
НДІ цукрових буряків (м. Київ), де він очолював відділ фітопатології, а в останні роки – лабораторію імунітету.
     1967 року вчений захищає докторську дисертацію. Ним виведено 20 сортів цукрових буряків, кілька сортів озимої пшениці, вівса, гороху – культур високої стійкості проти різних захворювань. Шевченко відкрив новий вид гриба з роду Crinipellis, якому було присвоєно його ім`я. За внесок у науку вченого нагороджено орденом Леніна.
     Нещодавно гімназію відвідав син ученого Олександр Васильович, який передав шкільному музею фотографії батька, його книги і наукові статті. Найцікавішим експонатом стала «ВЬДОМОСТЬ ОБЪ УСПЬХАХЪ И ПОВЕДЕНІИ» гімназиста Василя Шевченка за 6 клас (1914 – 1915 рік навчання). Уважність, поведінку, старанність і знання Закону Божого та географії оцінено на «5» за 5 – бальною шкалою; російську, французьку, німецьку та латину учень знав на 3 – 4; а от алгебру і геометрію взагалі на 2 і 3 бали. Але, мабуть, тодішні оцінки відповідали зовсім іншим вимогам, адже хлопцю таки вдалося вступити до університету. Із документів стало відомо імена тодішніх гімназистів і їх наставників: С.Л.Горишевський і Л.Ріхтер.
     Зникла ще одна біла плямка в столітній історії нашого навчального закладу.
     В кабінеті біології створено стенд, присвячений діяльності В.М.Шевченка; з родичами відомого випускника встановлено двохсторонній зв`язок.
                                                                                                                        

Останнє оновлення (Середа, 05 травня 2010 15:16)

 

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?