Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1393
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1308789
Muzey.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeСвіт навколо мене - це ... ► Хавренок Л.С.

Хавренок Л.С.

Сценарій свята

Світ навколо мене – це яскраві кольори життя, пташиний спів і запашні квіти, вимите дощами місто і залите сонячним промінням, усміхнені діти на дитячому майданчику і закохані молоді люди. Що може бути кращим за це? Все в світі тримається на любові. Хлопець і дівчина полюбили одне одного й вирішили одружитися, справити весілля. Цікавим є походження самого слова «шлюб». Спочатку це був «слюб» - єднання по любові. Як правило, на весіллі лунає багато пісень, які мали глибоко символічне значення.  
 У 9 класі ми ознайомились з обрядом українського весілля, його основними етапами, з весільними піснями. Нам пощастило взяти участь у фольклорній експедиції в с. Телепино Смілянського району, що на Черкащині. Ми спілкувалися з місцевими жителями і записували весільні пісні. За своїми враженнями і побаченим я склав сценарій.

 

Весільні обряди Черкащини

З історії весільних обрядів
 thumbDSC_2948
 
З давніх-давен в нашому селі найцікавішим обрядом було весілля. Без благословення батьків молоді не могли одружитися. Та й рідко було, щоб батьки виконували волю дітей, які закохувалися. В основному вони знаходили наречену чи нареченого та засилали старостів. Старостів було двоє. Зайшовши в хату до нареченої, молодець мовчав, а старости говорили різні небилиці, аж поки переходили до основного: питалися, чи піде дівчина заміж за їхнього молодця. 
Дівчина весь час мовчала і колупала піч. А вже як її питали, чи піде вона заміж, тоді вона кивала на згоду. Якщо хлопець їй не подобався, вносила на тарілці гарбуза. За таких обставин старости й наречений хапали свої шапки і тікали з хати. 
Якщо ж хлопець був по нраву, вона виносила хустку і давала її женихові, а старостів пов’язувала рушниками. 
А вже через тиждень до батьків нареченої приходили батьки нареченого і домовлялися, коли справляти весілля. Весілля справляли восени чи взимку під час зимних м’ясниць (в піст весілля не справляли). Визначивши неділю для весілля, мати нареченої починала переглядати й готувати придане для неї. До моменту заручин, воно в основному було вже готове. Адже придане зазвичай починали готувати, тільки дівчина починає підростати. Тим не менше перевіряли: може, ще щось забули, недогледіли. Якщо батьки заможні, до приданого вкладали подушки, рушники, килими, рядна і одяг для нареченої. Батько дбає аби дочці дати корову, коня, землі. Якщо родина бідна, то й посаг (придане) бідніший.

Останнє оновлення (Вівторок, 25 травня 2010 14:00)

 

Останні новини

Найбільш переглянуті

Який предмет вам більше подобається?