Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1287
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1171962
Dzvon.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeСвітом править кохання ► Коломієць А., 10 кл.

Коломієць А., 10 кл.

Досліджуючи творче кохання Володимира Миколайовича Сосюри, я дізналася такі факти: він був одружений двічі і, на мою думку, обидва шлюби були з неприємними наслідками і розчаруваннями.
   Ми всі вчили, вчимо і будемо й надалі вчити творчістьВолодимира Сосюри: «Так ніхто не кохав», «Васильки», «Білі акації будуть цвісти». Він висловлював своє кохання у творчості. Але його кохання проявлялося не лише у коханні до жінки, а й у коханні до своєї рідної України, до рідної й милозвучної мови свого народу.
   Штудіюючи біографію, кожен знав, що він народився у Донбасі, що його творчість відзначено літературними преміями і державними нагородами. Але шкіль-
ні підручники не можуть розповісти всього про поета. За характером душі Володимир Сосюра був ніжним і вразливим.
   Немає лірики без жінок, а жінок немає без кохання (як і вжитті майже кожної творчої особистості). Жінки любили поета - симпатичного, ніжного, мрійливо-го. І він всим тілом і душею віддавався цим чудовим почуттям. Щоб потім на-писати такі рядки:
«Так ніхто не кохав, через тисячі літ лиш приходить подібне  кохання, в день такий розцвітає весна на землі і земля убирається зрання».
 Його перша дружина - Віра Касперівна Берзіна, учасниця бойових дій, студентка, як і він сам, у повоєнному Харкові. Їй він присвятив поему «Робфаківка». Причиною розлучення стали шовіністичні погляди дружини: «Ми з тобою зійшлися в маю, ще не знав я, що значить ідея. Ти й тоді Україну мою не любила, сміялася з неї». Від першого шлюбу в нього було двоє синів.
   ...Запала йому в очі ще до одруження одна студентка. Вона вразила його «мрійною і ніжною» українською красою. То була Наталя Забіла, майбутня відома українська поетеса. Побачення призначив їй поет на кладовищі - таку трохи дивну традицію мали тоді закохані. Наталя Забіла замість себе послала на кладо-
вище чоловіків Саву Божка й Івана Кириленка. Тільки ті побоялися йти – думали, що у Сосюри є зброя.
   …Скандал із дружиною Івана Кулика закінчився драматичніше. Вона посприяла, аби поет потрапив на Сабурову Дачу. Але перебування на Сабуровій Дачі, мабуть, і врятувало поета. Він, доведений до відчаю, пише листа Сталіну. Там були такі рядки: «В 1934 году меня исключили из партии как зоологического националиста, а я не мыслю жизни без партии. Меня доводили до мысли о самоубийстве, но я не сделал этого потому, что слишком много страдал украинский народ, чтобы его поэты стрелялись». А в кінці листа: «Ты мое единственное спасение и прибежище. Отец! Спаси меня!!!»Цього листа прочитала дру- жина Марія Гаврилівна - й уклала до конверта довідку із психлікарні. Тільки відповідь надійшла, а в ній рукою Сталіна було написано: «Восстановить в пар-тии. Лечить».
   Другий шлюб теж не зовсім вдався. Дружина не розуміла поета. І в 1949 р. сім’я розпалася. Останньою краплею став її лист до тодішнього керівника письменницького відомства України, який можна назвати ще й доносом. Усе це вилилося у сумні поетові рядки: «За девятнадцать лет, Бездумных и святых... И понял я, что мы с тобой «не сварим каши», что узкий лобик твой не для стихов моих».
   Власне, серед дослідників життя Володимира Сосюри багато хто вважає, що Марія Гаврилівна була агентом МГБ і повідомляла попередницю КДБ про кожен крок і рядок поета. Але її те не врятувало. У 1949 р. Марію Сосюру було заарештовано начебто за розголошення державної таємниці і заслано до Казахстану. Це дуже вразило поета. Сосюра не пориває із колишньою дружиною і коли через п’ять років Марія Гаврилівна повертається, вони ще раз беруть шлюб.
   Отже, на мою думку обидва коханняна його нелегкій дорозі долі зіграло з ним в злий жарт, залишивши на його серці видимі рубці, а в душі і в споминах про минуле – лише розчарування.

Останнє оновлення (Четвер, 22 квітня 2010 11:55)

Останні новини

Найбільш переглянуті

Який предмет вам більше подобається?