Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1472
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1402420
Znama.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeБібліотекаНовини ► Словники - квітчасте поле живої української мови

Словники - квітчасте поле живої української мови

     9 листопада - День української писемності та мови. Традиційно в цей день українська радіокомпанія проводить Всеукраїнський Диктант національної єдності.
     Ми називаємо нашу мову барвистою, калиновою, солов'їною. Поети складають їй віршовані оди. Випускаються книги, присвячені відомим виразам та висловам про мову. Вражає велика різноманітність словників: перекладні, тлумачні, фразеологічні, синонімів, антонімів, іншомовних слів та багато інших. З невеликою їх частиною учні гімназії можуть ознайомитися у бібліотеці   на книжковій виставці "Спілкуймося українською".
"Не бійся заглядати у словник:
Це пишний яр, а не сумне провалля;
Збирайте, як розумний садівник,
Достиглий овоч у Грінченка й Даля. -
пише М.Рильський. У фонді бібліотеки є прекрасне видання - "Фразеологічний словник української мови" у 2-х томах. Цього тижня він став у нагоді учасникам конкурсів "Тижня української мови та літератури".  Учні шукали поснення фразеологізмів, перекладали їх з російської та шукали українські аналоги. Цього разу інтернет потерпів фіаско перед книгою.

Про славетний «Словарь української мови» Бориса Грінченка, виданий у 1908 р., перевиданий у 1996 році,  Олесь Гончар писав, що у ньому зібрано все, що «на той час вродило квітчасте поле живої української мови».

 

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?
 
Опитування
Який антивірус стоїть у Вас дома?