Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1826094
Bibl.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Бібліотека ? Варто прочитати ? Дмитро Глуховський «Метро 2033». Культовий фантастичний роман

Дмитро Глуховський «Метро 2033». Культовий фантастичний роман

Книга Дмитра Глуховського «Метро 2033», є фантастикою постапокаліптичного характеру. Філософія цього твору не кожній людині зрозуміла. Коли починаєш читати цю книгу, то фактично «приліплюєшся» до неї.

    Світ «Метро 2033» ясний, як двічі по два. Людство все-таки дало своїй агресії волю і майже знищило саме себе ядерною зброєю. В «час Х» вижило небогато людей в світі, а метро стало для них «Ноєвим Ковчегом» судного дня. Дія книги переносить нас в пост?ядерну Москву, московське метро, де розпалося центральне управління, а лінії та станції перетворилися на карликові держави зі своїми формами управління, світоглядом, віруваннями, ідеями, амбіціями та фільтрами.

    Головний герой книги – житель ВДНХ, повинен відправитися в ризиковану подорож по московському метро, щоб урятувати не тільки свою станцію, а й увесь метрополітен від мутантів. Попереду на його шляху будуть набуття та втрати друзів, аномалії та мутанти, надії та розчарування, відкриття нового та зустріч із містикою, фашисти та червоні, хранителі та лудити-дикуни, торгаші та бандити.

    Мене більше всього зацікавило в книзі розкриття та питання збереження людяності в людині у найважчий час, питання самотності і питання страху перед усім що є.

    Після опублікування «Метро 2033» книга стала настільки популярною, що надихнула багатьох письменників країн СНГ, та не тільки їх, написати книги, які за підтримкою Глухівського  ввійшли в серію книг «Всесвіт метро 2033». Туди входять фантастичні повісті, в яких події відбуваються не тільки в Москві, але і в різних пост?ядерні міста. Молодь також не відстає в цьому! Вони пишуть на цю тему новелли, вірші та повісті. Але не тільки пишуть! Створюють фан-відео, пишуть пісні, навіть PC ігри і страйкбольні проекти.

    Все, про що пишуть письменники, здається тільки грою уявлення. Аби ж то! Свіжий факт: 23 жовтня сталося масштабне ЧС на одній із військових баз США у штаті Вайомінг, де базуються міжконтинентальні ракети. На 45 хвилин вийшли з-під контролю декілька блоків  комп?ютерної системи, які відповідають за їх контроль і запуск. А це 50 ракет! 1/9 частина ядерного потенціалу США. Американському президенту прол цей інцидент доповіли тільки через 4 доби. А весь світ дізнався про це ще пізніше. В зв?язку з такими фактами, нам, молоді, треба добре подумати: яке майбутнє ми вибираєм для себе і для наших нащадків.  

Іван Мусат, 9-Б клас

 

 

Останні новини

Найбільш переглянуті

Який предмет вам більше подобається?