Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1472
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1402402
Bobr.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeНаша гордість ► Одне з чудес Черкащини

Одне з чудес Черкащини

arhГімназисти люблять мандрувати! Нещодавно учні 6-А класу разом зі своїм класним керівником Наталією Миколаївною Власик  в одній із поїздок побачили одне з чудес Черкащини – Спасо-Преображенську церкву в селі Мошни Черкаського району. Вона була збудована в 1839 році за проектом італійського архітектора Джорджо Торічеллі, що працював на той час міським архітектором Одеси і був запрошений графом Михайлом Воронцовим для будівництва палацово-паркового ансамблю в с.Мошни. Взагалі граф Воронцов багато зробив для облаштування села Мошни. Він осушив навколишні болота, прорив канали і створив рукотворну річку  Фосса. Садиба графа була повністю зруйнована, але річка залишилась і донині. Збереглась і Спасо-Преображенська церква завдяки тому, що їй було надано статусу архітектурної пам’ятки.

До речі, Михайло Воронцов - той самий, що збудував всім відомий величний палац в м. Алупці в Криму.

Незвичайною є будівля церкви. Вона поєднує в собі два різних стилі в будівництві: романтичний і неоготику. Цікавим фактом є те, що архітектор Торічеллі створив точну копію цього храму у Франції під Парижем. Таким чином, подібних церков у світі є дві!

Ще одним «чудом» с.Мошни є унікальний дерев’яний пам’ятник архітектури – будинок лікаря, спроектований  архітектором Владиславом Городецьким. Це єдина дерев’яна будівля, спроектована цим архітектором. Хоча  архітектор Владислав Городецький відомий нам як автор – «Будинку з химерами» у м.Києві, проте мало кому відомо, що велику кількість будівель він спроектував у Черкасах: Блакитний палац, що є візитною карткою міста, чоловічу гімназію (нині музичне училище), жіночу гімназію (нині Будинок дитячої та юнацької творчості) та багато інших будівель.

Отже, нам є чим пишатися!

Артем Куліченко, 4-Б клас

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?