Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1622
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1801288
Gerb.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? МОВА І МОЛОДЬ

МОВА І МОЛОДЬ

konfГімназисти кілька років поспіль беруть участь у Всеукраїнській науково-практичній учнівській конференції «Мовне питання в контексті сучасної доби», присвяченій Дню української писемності та мови.  Старшокласниці Євгенія Маслюк і Олена Хижняк презентували свої дослідження у тематичних групах. Наукові керівники А.В.Щербакова та Н.В.Маслюк уболівали за своїх вихованок.

На конференцію до Черкаської спеціалізованої школі І-ІІІ ступенів № 28 ім. Т.Г.Шевченка прибули учасники з різних міст: Сміли, Канева, Черкас. Мета заходу - залучення учнівської молоді до науково-дослідницької та пошукової діяльності спрямованої на вивчення мовного питання в контексті сучасної доби, формування в молодіжному середовищі почуття поваги до мови.

Цього року конференція відбувалося у форматі «подіумної» дискусії модерованого характеру. Серед поважних гостей були вчені-філологи, які викладають у Черкаському національного університету ім.Б.Хмельницького, письменники і літературознавці. Приємно, що радіомовлення Черкащини представляла колишній юнкор «Дзвоника», а тепер редактор радіомовлення філії регіональної суспільної телерадіокомпанії України Ольга Хорошко.

Задекларована тема конференції зумовила роботу учасників заходу за кількома напрямками. Розглядалися питання мовної поведінки українців у сучасному освітньому просторі, мови в сучасній українській сім’ї, суспільного аспекту мовної поведінки українців та мовлення українських засобів масової інформації. Було представлено роботи учнів, які на думку модераторів та оргкомітету конференції, найповніше або найоригінальніше науково розкривали теми. Науковці та журналісти мали змогу висловити власне бачення окреслених мовних питань, дати поради щодо продовження роботи над дослідженнями. У другій частині всі присутні долучилися до обговорення мовних проблем з огляду власних наукових досліджень, розвідок, спостережень. Роботи учасників яскраво висвітлювали актуальні мовні питання. Наприкінці усі отримали сертифікати про участь у конференції.

Євгенія Маслюк, 11-А клас

 

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?