Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1622
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1801219
Bobr.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? ІСТОРИЧНА РЕКОНСТРУКЦІЯ БОЮ ЗА СМІЛУ

ІСТОРИЧНА РЕКОНСТРУКЦІЯ БОЮ ЗА СМІЛУ

1r2 лютого у Смілі вперше відбулося урочисте козацьке коло «Історичне коріння Сміли» з нагоди ювілею події, яка відбулася 100 років тому на залізничній станції Бобринська, нині станція ім.Т.Шевченка. Тоді козаки Українського вільного козацтва під проводом Смілянського отамана Якова Водяного отримали перемогу над 8-ю російською армією генерала Муравйова.

Козацьке коло розпочалося урочистим відкриттям за участі представників Смілянської влади, громадськості міста, учнівської молоді. Гімназійний загін джур «Відважні соколи» теж опинився у вирі подій. Усі разом молилися за Україну. Виступ майстрів козацького бойового мистецтва на пероні Північного вокзалу станції  імені Т.Шевченка, зібрав шанувальників цих мистецтв і нащадків патріотів Холодноярської республіки, що найдовше з усіх громад підтримували спротив радянській владі у роки революції та громадянської війни сто років тому.

Відбулося урочисте відкриття пам'ятного знаку біля освяченого дуба, свідка подій сивої давнини. Серед учасників заходу, гостей і глядачів були нащадки Якова Водяного трьох поколінь. Його пра-пра-онучка Христина у духовну спадщину від свого предка отримала любов до України і Сміли. Дівчина зберігає не лише пам’ять про нього, а й  матеріали і документи про його життя, громадську діяльність, боротьбу за волю і незалежність України.

Найбільший інтерес у присутніх викликала реконструкція бою вільних козаків із російською армією за участю громадських козацьких організацій України. На вокзал підігнали справжній «більшовицький» паровоз із платформою з написом «Вся влада Радам!». Смілянський загін вільних козаків укріпився на платформі. Штурм червоноармійців розпочався з пострілів рушниць, у відповідь заторохкотів кулемет. Як і в кожнім бою було багато гуркоту, диму, криків, крові. І хоч набої холості, а бинти просочені фарбою, глядачі немов здійснили подорож у часі. Падали «поранені» і «вбиті», хтось піднімав знамена, хтось намагався налагодити перемовини. Але прийшла допомога загону Я.Водяного, що й вирішило результат бою. Червоноармійці відступили.

Глядачі були у захваті! Сміла ще не бачила подібних масштабних видовищ. Усі фотографувалися з акторами-ре-конструкторами. Журналісти різних телеканалів брали інтерв’ю. Ми побачили Олександра Загородного з «1+1», кореспондентів «5 каналу» та «Інтер»  й інших. Вся Україна 2 лютого була прикута до Сміли.

Ініціатором козацького кола став сотник сучасної Смілянської козацької сотні імені Василя Бурки Віктор Шевчук. Після нагородження сучасних козаків спеціальними відзнаками було сформовано колону для урочистої ходи до місця проведення святкового концерту та майстер-класів. Козацьке коло продовжилося святковим концертом за участі вокальних та танцювальних колективів, приготуванням традиційного кулешу з частуванням гостей. Відбулася учнівська науково-теоретична конференція, присвячена 100-річчю Української революції. У ній взяли участь наші десятикласники Артем Соколенко і Каріна Данилович.

Ввечері всі телеканали показували реконструкцію боїв за Смілу. Тепер його можна подивитися на сайті медіацентру “Сміла” або на youtube.com.

Дарина Глухенко, 9-А клас

2r3r4r5r6r

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?