Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1472
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1402115
Muzey.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeНаша гордість ► У ГОСТІ ДО ТАРАСА!

У ГОСТІ ДО ТАРАСА!

Місто Канів входить до Золотої підкови Черкащини. Воно славетне тим, що на Дніпровій кручі там поховано українського поета, демократа і революціонера Тараса Григоровича Шевченка. На його величній могилі слова із Заповіту: „І мене в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій не забудьте пом’янути незлим, тихим словом”. Сюди, як до національної святині, з’їжджаються президенти, посадовці, представники іноземних делегацій, туристи.

У гості до Тараса 

Тарас Шевченко залишив по собі величезну спадщину, якою прославив Україну, показав співгромадянам, як треба любити свою Вітчизну.

На Тарасову гору ведуть 342 сходинки. Поруч із могилою знаходиться музей, який нещодавно відреставровано. Ми перші з гімназистів вирішили подивитись на сучасний музей світового зразка. Велична зала з автопортретами Шевченка-художника справляє враження розмірами полотен. На другому поверсі – теж картини, перенесені на скло з підсвіткою, якісь полімерні матеріали і екрани моніторів – ознака сучасності. Нам показали різні техніки, в яких працював Шевченко-художник, розповіли, що він став академіком гравюри, що автоматично давало можливість отримати дворянське звання колишньому кріпакові.

Дуже сподобалися картини, написані олійними фарбами, де зображено звичайних селян на фоні яскравої природи, козацькі хрести, церкви – ніби автор разом із Богом захищає свій народ. Він і захищав його своїм словом і пензлем.

В музеї представлено багато робіт інших художників на Шевченківську тему. Мені сподобався портрет поета на березі Дніпра із соломки, цей експонат зберігся з довоєнних часів, пережив фашистську окупацію, коли музей зайняли під концтабір для підлітків. Особливий трепет ми відчули, коли дивились на особисті речі Тараса Григоровича. Сподобалася шафа з різноманітними „Кобзарями”: величезними подарунковими і крихітними кишеньковими, видані різними мовами світу.

Ми побували у відновленому будиночку наглядача і першого директора музею. Відвідали Успенський собор, зведений Всеволодом Ольговичем 1144 року. Поруч у красивому парку побачили могилу письменника Аркадія Гайдара і меморіальний комплекс героям Великої Вітчизняної війни. З пагорба було видно Канівську ГЕС, греблю зі шлюзами.

Подорожували ми комфортабельним двоповерховим автобусом. Згори все було видно.

Канів - дуже красиве місто з гарними дорогами, новенькими тротуарами, квітковими газонами. Тут багато музеїв. Вздовж дороги від Тарасової гори розташовано парк сучасної української скульптури. А ще хотілося б відвідати музей народного декоративного мистецтва. Доведеться повернутися…

Канів Тарас

 

Тетяна Лавренюк, 5-Б клас

Останнє оновлення (П'ятниця, 15 жовтня 2010 10:08)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?