Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1826239
Gerb.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? Захід присвячений пам’яті Григорія Михайловича Штерна

Захід присвячений пам’яті Григорія Михайловича Штерна

В гімназії відбувся захід, присвячений пам’яті Григорія Михайловича Штерна.

Народився майбутній Герой Радянського Союзу в Смілі. Закінчив з відзнакою  чоловічу гімназію (тепер ім.В.Т.Сенатора). У 1918 році, додавши собі віку, вступив до лав Червоної армії, пов’язавши з нею своє життя.

Під час Громадянської війни брав участь у військових операціях проти армій Денікіна і Врангеля, угруповань Григор’єва, японських мілітаристів у районі озера Хасан і Халхін-Гол. Пройшов іспанську і фінську кампанії. У його військовій біографії - шість воєн. З усіх операцій він виходив переможцем. За мужність і героїзм Григорію Штерну присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Професійно талановитий і успішний, наймолодший генерал-полковник, командуючий армією, він розділив долю багатьох радянських воєначальників напередодні Великої Вітчизняної війни. 28 жовтня 1941 року його було розстріляно за сфабрикованими звинуваченнями. Посмертно реабілітовано 1954 року.

Ані хвали, ні пишних нагород,

Ні ювілейних величань не треба, -

Даруй йому, природо, клаптик неба,

Де владне слово поселив народ.

На урочистості до гімназистів приїхав племінник Григорія Штерна - Геннадій Штерн, теж військовий, Герой Росії, полковник запасу. Такі зустрічі давно стали традиційними. Цього разу гість привіз фотографії з місця, де орієнтовно поховано командарма. Жителі російського міста Самара встановили там пам’ятний знак.

Гімназисти вшанували видатного випускника презентацією життєвого шляху людини, яка здійснила свій подвиг на землі й залишила по собі легенду.

 

Вікторія Радченко, 10-А клас

Останнє оновлення (Четвер, 11 листопада 2010 09:58)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?