Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1475
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1409868
Director.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeНаша гордість ► Україна - європейська держава: ТАК чи НІ?

Україна - європейська держава: ТАК чи НІ?

10 листопада відбулося чергове засідання міського дебат-клубу. Цього разу команда гімназистів зустрілася із ровесниками ЗОШ №15 заради дискусії на тему „Україна - європейська держава: ТАК чи НІ?”. Згідно жеребкування ми потрапили до групи заперечення, отже готували факти, які б доводили нашу позицію. Звичайно, це було боляче для кожного з нас, ми заздрили своїм суперникам, але такі умови дебатів…

debatu

 

 Отже, щодня у ЗМІ ми чуємо про падіння курсу гривні та бідність української нації, скорочення робочих місць та недостатнє забезпечення медичними препаратами тяжкохворих людей, людей хворих на ОНКО-захворювання та цукровий діабет. В той же час Європа в наших очах постає як утопія, де кожен може знайти роботу, хороше житло, лікування та ще й відкласти трохи грошей на мандрівки. Ми твердо стоїмо на тому, що Україна - європейська держава, закривши очі на те, що рівень і якість життя українців далекі від європейських стандартів. А чи знаєте Ви, що…

 

Оцінюючи стан рівня та якості життя країна потрапила до групи країн із середнім рівнем людського розвитку. За даними моніторингу бідності, протягом 2001 - 2008 рр. близько 28 % населення України належать до категорії бідних. Україна - на третьому місці серед найбідніших країн Європи та випереджає лише Молдову. Українці можуть стати найбіднішою нацією в Європі. Україна в рейтингу країн світу за багатством посіла передостаннє місце серед 40 європейських держав.

Розмір мінімальної заробітної плати так і не досягає розміру прожиткового мінімуму. Станом на 2010р. відомо, що 907 грн. - мінімальна заробітна плата середньостатистичного українця, яка у декілька разів менша за зарплатню європейських держав.

 Українські оглядачі виділяють так звану «групу опору» прийняття України до ЄС. Будь-які згадки про перспективу вступу України до Євросоюзу були виключені з проекту посиленої угоди Україна - ЄС через позицію Франції, та Італії. Так італійський політик Романо Проді заявив, що «перспективи України вступити до ЄС такі самі, як і в Нової Зеландії» - тобто неможливі.

Для скасування віз у Європу необхідно підвищити рівень життя українців. Представник ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що необхідною умовою для скасування візового режиму між Україною і ЄС є підвищення рівня життя в Україні. Крім того, Тейшейра повідомив, що Україна повинна поліпшити охорону кордонів, тому що наша держава часто використовується як коридор для нелегальних мігрантів.

Економічна нестабільність в Україні призвела до політичної корупції. За результатами рейтингу корумпованості станом на 2010 рік Україна посіла 134 місце з 178 країн. Президент Комітету регіонів Європейського Союзу Люк Ван ден Бранде прокоментував це так: «Мені буде дуже складно переконати Німеччину, Іспанію, Великобританію та інші країни Євросоюзу співробітничати з Україною, якщо вона має таку репутацію, і ми насправді бачимо, що корупція існує».

Українська інфраструктура залишає бажати кращого. Зокрема дороги в Україні небезпечніші за європейські у 5 разів, не зважаючи на те, що у Європі показники смертності на дорогах, навпаки, зменшуються, хоча автомобілів на одиницю населення в цих країнах більше.

 Ілля Ємець, професор, провідний український кардіохірург, ситуацію стосовно рівня української медицини, прокоментував так: «Якщо найближчим часом не буде звернута увага нашої держави до медицини, то тоді будуть дуже погані наслідки. Ми існуємо завдяки тому, що наша медицина продовжує бути пострадянською. За 19 років незалежності ніяких радикальних змін в сфері охорони здоров’я не відбулося».

 Стосовно дітей, народжених в міжнародному шлюбі, також можуть виникати проблем. Судячи із ситуацій, які виникають, в багатьох європейських державах більше захищені права батька-іноземця, ніж матері-українки. Керуються тим, що чоловік краще заробляє, а, отже, може краще забезпечити і свою дитину. Статистика каже саме за себе: жоден суд не залишає дитину з матір’ю-українкою, коли її батько - іноземець.

Торгівля людьми. Впродовж останнього десятиліття Україна є однією з головних європейських постачальниць живого товару – це торгівлі людьми. До цього призводить насамперед важке матеріальне становище українців, відсутність працевлаштування. Саме тому люди виїжджають у Європу у пошуках "кращого" життя. На сьогоднішній день близько 5 млн. українців працюють за кордоном нелегально.

 А свобода слова? Де журналісти, які говорили правду? Вони непомітно зникають з нашого поля зору. У рейтингу свободи слова Україна посіла 92 місце зі 169 країн світу. Перші 14 позицій посіли європейські держави.

 Україна - не Європейська держава, просто проблема нашої країни у ставленні людей до неї. Складається відчуття, що українці дивляться на все крізь рожеві окуляри, переконуючи себе, що є європейцями. Мабуть, краще зняти їх зараз і дивитися у вічі реальності. І якщо ми дійсно хочемо потрапити до Євросоюзу, то повинні намагатися почати не з підвищення зарплатні, пенсії або пільг, а  з нашого ставлення до нашої ж Батьківщини. Будь свідомим громадянином: майбутнє нашої країни -  у наших руках!

 Дебати тривали 2 години. Це були дуже напружені 2 години, адже хронометрист фіксував кожне питання і відповідь до секунди, не кажучи вже про те, що члени журі, хоч і безкомпромісні, але теж, мабуть, хотіли почути стверджувальну відповідь на те, що Україна таки європейська держава… АЛЕ! Але перемогли ми!!! У наших суперників трішки не вистачило аргументів.

Ми, звичайно, пишаємося своєю перемогою, бо це свідчить про наш інтелектуальний рівень, вміння працювати групою і відповідальність, та все ж до своєї країни ми ставимося, як до дитини, яка тільки намагається робити перші кроки до свого становлення. Віримо, що Україна досягнення європейських висот і посяде чільне місце серед держав Європи.

Карина Черненко, Анастасія Савченко, Володимир Гусятинський, учасники дебатів

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?