Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1825994
Gerb.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? ДОМАШНІЙ ВЕЛИКОДНІЙ МУЗЕЙ

ДОМАШНІЙ ВЕЛИКОДНІЙ МУЗЕЙ

ДОМАШНІЙ ВЕЛИКОДНІЙ МУЗЕЙМайже чверть століття наша родина збирає колекцію писанок, щороку до Великодня  ми поповнюємо домашній музей новими експонатами,  привезеними з етнографічних конкурсів та виставок. Неодноразово ми з мамою були учасниками  Міжнародного фестивалю „Великдень у Космачі” на Іванофранківщині, святкували Великдень у Пирогово на Київщині, у Львові, Чернівцях,  відвідували єдиний у світі музей писанкового розпису у м.Коломия. До речі, унікальність музею в тому, що його виконано у формі яйця (висот 14 метрів, діаметр – 10). Приміщення цілковито виготовлено з кольорового скла і не має даху! Зовнішнє оздоблення виконано у тривимірному просторі.

 

Зараз у нашій колекції вже більше ста писанок, мальованок, зернівок із різних регіонів України і виготовлених власноруч.  Серед них багато авторських робіт відомих писанкарок України.  Є традиційні, виконані найдавнішою технікою розпису воском і писачком; є ноу-хау, витравлені оцтом без жодної краплі фарби. Окрасою нашої колекції є нетрадиційні оригінальні писанки-зернівки. Їх „пишуть” за допомогою пшона,  проса, гречки, рису, насіння калини, винограду, огірків, яблук тощо. Зерна наклеюють на яйце клеєм.  Виготовляти їх легше, ніж традиційні. Спробуйте і переконаєтеся у цьому. Маємо кілька унікальних лемківських писанок, видряпаних … шпилькою для волосся. Пишаємося роботами смілянських майстринь.

Пробуємо виготовляти писанки і самі.  Але для нас не головне стати майстерними писанкарями.  Маємо іншу мету - популяризувати писанкарство. Збираємо колекцію, щоб показувати їх усім бажаючим, ознайомлювати своїх земляків із різними техніками розпису, символікою візерунків та кольорів.  Кожна писанка має свого автора, свою історію, свої символи.  У них душа нашого народу і його традиції. У світі немає жодної однакової  писанки, кожна - унікальна.

Наші писанки „мандрують” із школи у школу,  експонувались у міському краєзнавчому музеї.  Приємно, що колекція завжди викликає неабияку цікавість. Серед тих, хто її бачив, є й такі, що тепер подорожують з нами на писанкові свята або пробують писати писанки самі.

Ще ми створюємо відеофільми. У домашньому відеоархіві   фільми про музей писанкарства м.Коломия, про відомих майстрів писанкарства, про техніки виготовлення і символіку писанок, про фестивалі і конкурси. Ми щасливі з того, що нашу домівку прикрашають писанки, які дихають історією, розмовляють візерунками і наповнюють оселю надзвичайною енергією доброти, тепла, радості, весни і Великодня. Та головне, вони не припадають пилом,  родинна колекція стала своєрідною пересувною виставкою, яку  можуть побачити усі бажаючі.

Тарас Харченко, 10-А клас

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?