Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1650
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1827384
Bobr.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? ГІМНАЗІЯ В МІЖНАРОДНОМУ ПРОЕКТІ

ГІМНАЗІЯ В МІЖНАРОДНОМУ ПРОЕКТІ

germany1Гімназія ім.В.Т.Сенатора - єдиний навчальний заклад Сміли, який взяв участь у Міжнародному семінарі «The EU's Eastern Partnership as an Educational Challenge» (Партнерство між ЄС та Східною Європою в сфері освіти). Семінар відбувся в Німеччині наприкінці вересня. Він є частиною міжнародного проекту, що діє вже шостий рік поспіль. Впродовж цього часу навчання за кордоном пройшли більше 500 представників навчальних закладів України. Нинішнього року на семінар було запрошено майже 60 делегатів, переважно із Черкащини і Дніпропетровщини. Відрадно, що серед них достойно представила себе і наша гімназія.

Координаторами проекту з  української сторони є  С.І.Саєнко - директор Першої міської гімназії м.Черкас, з німецької сторони –Карлхайнц Дюрр - керівник секції Європа (Міжнародні програми), експерт Європейського виконавчого агентства з освіти, аудіовізуальних засобів та культури, програми “Європа для громадян”, Міжнародний експерт ЄС.

Українську делегацію приймав Центр громадянської освіти землі Баден-Вюртемберг у містечку Бад-Урах.  У розпорядженні семінаристів був «Haus auf der Alb». Незважаючи  на свої майже 90 років, це приміщення, функціональне - із комфортними умовами для навчання, проживання, відпочинку. «Будиночок в Альпах» має історичну та архітектурну цінність і знаходиться під охороною ЮНЕСКО.

Програма семінару була дуже насичена і змістовна. Щодня відбувалися  лекції та практичні заняття, тренінги, рольові ігри. Вони поглибили знання щодо структури, діяльності, політичної системи Європейського Союзу, євроінтеграції і участі країн Східної Європи в Європейському процесі. Учасники семінару побували у м.Страсбурзі в Раді Європи та Європарламенті.

Особливий інтерес в українських освітян викликала частина семінару про систему освіти в Німеччині і навчання українських дітей у цій країні.  Була  нагода безпосередньо поспілкуватися з німецькими колегами та учнями в місті Тюбінген під час відвідування гімназії імені Шуберта та на лекції  про Болонський процес в одному з найкращих університетів Німеччини. Незабутні враження залишила  екскурсія у всесвітньовідомий  музей Mersedes Benz  (м.Штургардт).

Від організаторів семінару гімназія отримала велику кількість тематичної літератури, презентаційні, наочні та відеоматеріали, які  використовуватимуться на уроках, факультативних заняттях, засіданнях Євроклубу.

 

germany2

Ю.М.Харченко, член Піклувальної ради гімназії, учасниця семінару

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?