Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1472
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1405170
Senator.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeНаша гордість ► ЧИ Є МЕЖІ У ПРАВ І СВОБОД?

ЧИ Є МЕЖІ У ПРАВ І СВОБОД?

Сьогодні дуже модно говорити про свої права і відстоювати їх за будь-яких обставин. А от чомусь про обов’язки і відповідальність серед моїх ровесників згадувати не дуже популярно. На одну з виховних годин до нас прийшов інспектор Державна пенітенціарна служби України Володимир Валентинович Батютенко. Наш гість пояснив, що ця служба забезпечує реалізацію державної політики у сфері виконання покарань. Ми не злякалися, але принишкли, адже наступною була фраза: “Незнання закону не звільняє від відповідальності”.

Щоб не втрапити у халепу уважно слухали, що розповідав Володимир Валентинович. Розмірковували, чи варто видихнути з полегшенням від того, що не досягли 14 років, коли ще за наші вчинки відповідають батьки, а не ми самі. Думаю, що і батькам не сподобаються наші правопорушення... З 14 до 16 років за провину ми можемо привселюдно вибачитися, а батьки заплатити штраф. А от з настанням повноліття за протиправні дії і злочини цілком реально втрапити до в’язниці.

Володимир Володимирович не намагався нас залякати. Це була відверта розмова про стосунки між людьми, норми, правила, закони. Гість наголосив на тому, що лише одна помилка може зруйнувати все життя, тому краще знати не лише свої права, а й виконувати обов’язки. Права - то лише логічний висновок з того, як громадянин виконує свої обов’язки, а його свободи закінчуються на тій межі, де починаються свободи іншої людини.

Ми подякували В.В.Батютенку за спілкування і вирішили прислухатися до його порад - це у наших власних інтересах.

 

Дарія Варивода, 5-А клас

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?