Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1826774
Director.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? ПОПЕРЕД БАТЬКА У ПЕКЛО

ПОПЕРЕД БАТЬКА У ПЕКЛО

pozhezha2Дорослі часто використовують вислів, винесений у заголовок, але нам ніколи не спадало на думку, що він може мати абсолютно буквальне розуміння, якщо справа стосується пожежників. Усвідомлення цього прийшло, коли пятикласники відвідали смілянську частину МНС.

45 сек.

Пожежники завжди напоготові. Дзвінок «101», сигнал "Тривога" - і ось уже потрібно стрибнути в машину і мчати туди, де бушує полум'я. Час рахується навіть не хвилинами, а секундами. Від дзвінка до виїзду бригади - лише 45 секунд!..

 Зв’язані одним ланцюгом

Слава Богу, надзвичайні ситуації високої категорії складності трапляються рідко, але навіть у найспокійніші години пожежна охорона не спить. День розписаний майже по хвилинах. Вивчаються телефонограми та розпорядження, проводяться заняття з особовим складом, тренування, перевірки пожежно-технічного спорядження, техніки і спецодягу. Навіть страхувальний ланцюг може врятувати життя пожежникам, якщо він надійний, але більше вони покладаються на взаємодопомогу і професіоналізм товаришів по команді: один за всіх і всі за одного - таке полум’яне братерство!..

 Ні плямки, ні цяточки

Сучасні лицарі без страху і докору - такими ми уявляємо тих, хто кидається у самісіньке пекло, рятуючи життя іншим. До речі, у пожежній частині панує абсолютна чистота, що неймовірно після настільки у прямому сенсі брудної роботи.  Ми спеціально перевірили білими костюмами вчителів санітарний стан приміщення і техніки: ні плямки, ні цяточки! Втім, як і на репутації наших пожежників.

 

Подушка «для слона»

Подушка, яку нам продемонстрували, витримає і слона, насправді ж її призначення -  визволення потерпілих з-під 10-тонних завалів. А ще ми бачили ножиці, які ріжуть усе, міряли важке індивідуальне спорядження, слухали сирену…

 Фонтани і водоспади

Виявляється, що пожежні шланги можуть подавати воду в кількох варіантах: «струмінь» здатен збити з ніг, а «щит» охопить велику площу. Нам не лише показали можливості, а й дали спробувати самим утворити фонтанчик. У спекотний день - найкраща розвага!

 105 років на сторожі спокою

Пожежну команду у Смілі було створено 1907 року на кошти населення. Тоді вона складалася з шістьох осіб. 1929 року було зведено пожежну вежу, на той момент - найвища споруда міста, вона до цього часу прикрашає Смілу як архітектурна пам'ятка. Минулого року на майдані біля частини МНС встановлено пам’ятник смілянським пожежникам, які загинули під час виконання професійних обов’язків - світла їм пам’ять.

 Після екскурсії подумалося, що пожежники - одна з тих професій, що хочеться, аби у них було якнайменше роботи. Ну хіба що, як у фільмах, кішку з дерева зняти чи відчинити броньовані двері, що заклинили…

Нехай буде спокійно у нашому місті!

pozhezha1pozhezha3

Гімназисти, вдячні за проведення екскурсії

Останнє оновлення (Вівторок, 12 червня 2012 09:23)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?