Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1472
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1405275
Gerb.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeНаша гордість ► Проект міжнародний

Проект міжнародний

СВІТ БЕЗ КОРДОНІВ

“Global Community International Pen Friends” - міжнародний проект до якого долучили-ся гімназисти. Це місце онлайн-зустрічі школярів з усього світу. Вже налагоджено листуван-ня з американцями, англійцями, канадцями, кенійцями та юними громадянами інших країн. Проект набирає обертів. У майбутньому планується обмін делегаціями учнів та вчителів, інші цікаві справи.

Т.В.Шибанова,координатор проекту

КЕНІЯ

Серед нових друзів - жителі Кенії, африканської держави, що межує із Суданом, Ефіопією, Сомалі, Танзанією, Угандою, а на південному сході омивається Індійським океаном. Площа 582600 км2. Столиця - Найробі.

Дика природа Кенії привертає туристів з усього світу. Тут можна побачити полювання лева на антилоп, сімейне купання бегемотів і найбільшу в світі колонію рожевих фламінго. Величезна територія Кенії - національний парк, тому полювання тут суворо заборонено. Всьому світу відомі кенійські бігуни, переможці олімпійських ігор. У Кенії проводиться найскладніше “сафарі-ралі”. Любителі екстремального відпочинку приїжджають за альпінізмом на згаслий вулкан, а дайвери - за зануреннями в гігантську морську печеру, довжиною близько 65 км і глибиною близь-ко 900 метрів.

Гімназисти ж намагаються побачити країну зсередини, потоваришувавши з ровесниками з маленького містечка Амаф. Координатор проекту з кенійської сторони Петер Лало Оуте є директором школи, заснованої 2004 року лише для чотирьох дітей, а зараз тут навчається 530 учнів початкової ланки і 30 середньої. Випускники успішно склали іспити і стали студентами університетів.

Судячи з надісланих фотографій, діти навчаються у дерев’яному примі-щенні, парти водночас виконують роль обідніх столів, відсутнє сучасне обладнання, вода зберігається у величезних цистернах, але  всі носять шкільну форму з емблемою школи, хоч і ходять при цьому босі. Дівчатка заплітають багато кісок, хлопці надають перевагу дуже коротким зачіскам. Замість ранкової зарядки збадьорюються традиційними танцями народів Африки під барабанний ритм. Оскільки континет посушливий, ретельніше доглядають за рослинами на зовсім крихітних шкільних ділянках.

Попри зовнішні відмінності, ведуть таке саме шкільне життя з буднями і святами. Влаштовують змагання, вікторини, ігри. З інтересом поставилися до проекту, тож незабаром слід очікувати ще більше цікавих новин від маленьких кенійців.

proekt1proekt2proekt3

Т.В.Шибанова,координатор проекту

АМЕРИКА, КАЛІФОРНІЯ

Нещодавно розпочався проект для гімназистів, суть якого у тому, щоб поглибити знання з іноземної мови, навчитися вільно спілкуватися англійською. Аби було цікавіше, координатори поставили перед нами мету: здогадатися, з громадянами якої країни ми спілкуємося. Заінтриговані, приступили до роботи!..

Перший лист надійшов на адресу моєї однокласниці, вона дуже зраділа. Їй написала дівчинка з гарним ім’ям Джасмін. Потім отримали листи й інші учні. Я вже почала хвилюватись. І от одного вечора, вже не сподіваючись, зайшла на сайт Global Community і побачила, що мені, нарешті, НАПИСАЛИ!!!

Яка ж я була щаслива! Кричала, бігала по квартирі, а моя сестра сиділа й дивувалася, не розуміючи, що зі мною відбувається. Коли я вгамувала емоції й змогла розповісти про їх причину, вона щиро за мене пораділа.

Зі мною почав листуватися хлопець Камден. У своєму листі він писав про себе, про те, що йому подобається робити у вільний час, із ким спілкується. Розповів про родину і натякнув, де вони мешкають. Підказка про те, що континент омивається Тихим океаном, підштовхнула до думки, що це або Америка, або Австралія. З отриманням наступного листа стало зрозуміло, що це Америка. Хто ще може вважати національними стравами  гамбургери та хот-доги? Остаточною підказкою була інформація, що їхня країна межує з Канадою та Мексикою.

Після розгадки наш координатор Тетяна Василівна підтвердила відповідь. Стало ясно, що учні, з якими ми встановили зв’язок, земляки нашої волонтерки Теодори Трен, каліфорнійці. Але не дивлячись на те, що інтригу подолано, нам дуже хочеться спілкуватися з новими друзями. Ми пишаємось тим, що у наші 14 років маємо друзів за кордоном! Попереду стільки цікавого!!!

Анастасія Жупинас, 9-А

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входу

Який предмет вам більше подобається?