Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1825960
LevBobr.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? СВЯТО ПОКРОВИ

СВЯТО ПОКРОВИ

ДОКИ БУДЕ УКРАЇНА – ДОТИ БУДУТЬ КОЗАКИ!

Ой, була в нас ненька-мати,

Запорозька славна Січ.

Чорний вус, брова чорнява,

Не судомив руку страх,

І дзвеніла наша слава

На розгонистих вітрах.

Гей ви, запорожці, -

Вітер в чистім полі,

Научіть нащадків

Так любити волю.

Гей ви, козаченьки, -

Спомин з м'яти-рути,

Научіть минулу

Славу повернути.

Вадим Крищенко

 pokrova1pokrova2

14 жовтня - свято Покрови Пресвятої Богородиці або, як кажуть у народі, Святої Покрови. “Покрова накриває траву листям, землю - снігом, воду - льодом, а дівчат - шлюбним вінцем”. В українських селах і сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови.

Для козаків свято Покрови було найбільшим і найзначущим. У цей день відбувалися вибори нового отамана. Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.

Напередодні свята в гімназії відбувся День українського козацтва. Хлопці одягли національне вбрання, тому були схожі на козаків. Розіграли інсценізацію, що нібито козак-мандрівник зі своїми джурами повернувся в минуле на Січ і повідав про підготовчу школу майбутніх козаків, про кодекс честі, про секрети бойового мистецтва, навіть продемонстрували хортинг - елементи бойового танцю. Такі свята потрібні юним українцям, щоб зберігати традиції, пам’ятати своє походження.

Наступного дня відбулися народні гуляння. Колектив гімназії взяв участь в облаштуванні куреня “Млинок”, пісенному вітанні та частуванні гостей традиційними стравами. Козацьке минуле й сьогодні надихає нащадків. Будемо гідними!

Едуард Фурман, 7-Б клас

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?