Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1826088
Naukovo.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? Cемінар у Німеччині

Cемінар у Німеччині

sem2Днями я повернулась з семінару «Європейський вимір в освіті», який проходив у м.Бад-Лібензель (Німеччина), організований Dr. Карлхейнцом Дюрром (Німеччина). Програма семінару була досить насиченою. Його учасники мали змогу відвідати Європарламент у Страсбурзі (Франція) і зустрітися з Віце-Президентом Європарламенту Mr. Віландом, депутатом Європарламенту Mrs. Ребеккою Хармс, відвідати академію підвищення кваліфікації вчителів у м.Бад-Вільдбаді, університет у м.Тюбінгені, зустрітися з бургомістром м.Бад-Лібензель, прослухати лекції відомих професорів та викладачів Німеччини про Євросоюз та процеси, які в ньому відбуваються, про принципи співпраці Європейських країн, Єврозону, Болонський процес, Дунайську стратегію, специфіку дистанційної освіти в Німеччині. Цікаво було дізнатися і про перспективи України щодо вступу до Євросоюзу.

Під час лекцій доктора К.Дюрра та Г.Ганденберг ми поглибили свої знання про Євросоюз, членами якого на даний час є 27 країн. Дізналися, що наступного року до ЄС приєднається Хорватія, а кандидатами на членство в Євросоюзі залишаються Сербія, Македонія, Ісландія, Чорногорія, Туреччина. Гертруд Ганденберг пояснила, яким критеріям повинна відповідати держава, прагнучи приєднатись до Євросоюзу, зокрема те, що в державі повинні дотримуватись чотирьох свобод: свободи вибору, пошани прав людини, економічної свободи і принципів правової держави, збереження екології. Три кити Євросоюзу: мир – демократія – свобода. Слід нагадати, що в 2012 році Європейському союзу в 2012 році було присуджено Нобелівську премію миру «За внесок впродовж більше шести десятиліть у просування миру і примирення, демократії та прав людини в Європі».

Не теоретично, а на практиці ми дізнались про переваги Шенгенської зони, коли після 4 годин, проведених на кордоні між Україною та Польщею, ми вільно перетинали кордони між Польщею і Німеччиною, Німеччиною та Францією. Вразило те, що Німеччину і Францію розділяє річка, а середина моста через цю річку і є кордоном. Що й казати: для романтиків міст – це, швидше, не межа, а символ єднання.

Переваги Єврозони були теж очевидними. Перетинаючи три країни, ми не стояли в обмінних пунктах, щоб обміняти валюту і придбати сувеніри на згадку, адже валюта в усіх країнах була однакова.

А ось висновок, який зробив кожен з учасників семінару: прагнучи до Евросоюзу, кожна людина повинна знати, як мінімум, дві іноземні мови (серед найпоширеніших – англійська, німецька, французька, а офіційних мов в Євросоюзі нараховується 23). Оскільки вільні кордони дозволяють вільне пересування, то знання мови дає можливість вільної комунікації.

Багато нового ми дізнались про Дунайську стратегію Європейської комісії, і зокрема те, що ця стратегія є шансом для українських євроінтеграційних перспектив.  Проходить ця стратегія під гаслом «Від Чорного лісу до Чорного моря». Адже з Чорного лісу земель Бад-Вюртемберга (саме там ми перебували на семінарі) бере свій початок Дунай і впадає в Чорне море в Україні. Дунайська стратегія відкриває широкі економічні, екологічні, туристичні можливості для співпраці з культурно близькими нам країнами, оскільки сприяє об’єднанню Дунайського регіону (а це 14 країн!), захисту навколишнього середовища, сприяє економічному процвітанню, зміцнює політичні позиції та гарантує безпеку.

Значну зацікавленість і активність учасників семінару викликали практичні заняття, зокрема групова робота, в якій представники нашої делегації були поділені на представників Європейської комісії, Ради Європи, Європарламенту, Європейського суду і в рольовій грі отримали можливість прийняти законодавчий акт. За підсумками цієї роботи учасники семінару відзначили, що прийняття законів є завданням не з легких!

На лекції про Болонський процес  Mr. Ротт, викладач Центру політичної освіти,  пояснив нам переваги Болонської системи. Вона полягає в тому, що, дякуючи їй, дипломи, отримані в певній країні, визнають у всіх країнах ЄС, і це дає змогу випускнику ВУЗу працевлаштуватися. Крім того, ЄС отримує можливість пошуку висококваліфікованих спеціалістів і робочої сили. Таким чином введення Болонської системи в освіті України дає змогу нашій державі вийти на європейський ринок.

Цікавою була зустріч в Академії підвищення кваліфікації вчителів в м. Бад-Вільдбад, адже завдяки їй ми порівняли українську систему підвищення кваліфікації вчителів і німецьку. Зокрема ми дізнались, що підвищувати рівень фахової підготовки вчителі можуть двома шляхами: безпосередньо звернувшись до Академії підвищення кваліфікації або через вчителів-мультиплікаторів, які вже пройшли навчання в Академії. Таким чином відбувається економія часу і коштів. Крім того проходження курсів підвищення кваліфікації не є обов’язковим: вчитель може звернутись до Академії в будь-який зручний для нього час і вільно обрати той курс лекцій, з яких потрібна методична допомога. Право вибору завжди гарантує результат і зацікавленість!

А ось підготовка педагогічних кадрів у Німеччині складніша, ніж в Україні. Зокрема про це ми дізнались в університеті в м. Тюбінгені. Для вступу в університет майбутній студент повинен скласти тест на знання мови, тест на комунікабельність та допитливість. Навчання триває 7 років, з них півтора роки  - практика в школі. Для того, щоб бути конкурентоздатними на ринку праці, студенти намагаються паралельно засвоїти кілька спеціальностей. Навчання в університеті безкоштовне. Коли професор закінчував свою лекцію, ми виявили, що в педагогіці Німеччини і України є спільні проблеми – гендерна нерівність (!), адже в Німеччині серед вчителів так само, як і в Україні, переважають жінки.

Розповідаючи про семінар, не можна не розповісти про чудову землю Бад-Вюртемберг, яка нас гостинно прийняла. Це землі, відомі всьому світові своїми брендами. Саме в Бад-Вюртемберзі випускають: автомобілі Mercedes, Porsche, Audi; одяг Hugo Boss; техніка для дому Bosch; лінзи для відеотехніки Leis; папір Zeva; торт «Чорний ліс», швидкісний потяг. Тут було створено перший дирижабль Zeppelin. Герб земель Бад-Вюртемберг – три лева. Девіз: «Ми - найкращі». І справді за економічними і соціальними показниками ці землі є найкращими в Німеччині. До речі, нам пощастило відвідати музей Mercedes, де ми познайомились з історією цього легендарного автомобіля, всі моделі, які були випущені, а також побачили найсучасніший автомобіль цієї марки, який працює на електроживленні.

Вразила нашу делегацію зустріч з бургомістром м.Бад-Лібензель, який працює на посаді 18 років, що свідчить про високу довіру до нього жителів і високий професіоналізм бургомістра. Економічною основою розвитку міста є туризм. Тут створено термальні купальні, які ми мали змогу відвідати, а також облаштовано зону відпочинку. Символом міста є башта Бург-Лібензель, яка має красиву легенду про її створення. Таку ж красиву, як і саме місто.

Під час семінару ми отримали неоціненні знання і досвід, які ми обов’язково використаємо в житті. Ми побачили взірець, на який потрібно рівнятися. Щоб Україна стала Європейською державою,  українцям слід змінитися: навчитися мислити по-європейськи, діяти по-європейськи, жити по-європейськи. Не чекати, допоки хтось прийде і «зробить» Європу в Україні,  а щось робити самим для того, щоб Україна дорівнялася до рівня європейських держав.

sem1sem3sem4sem5

Наталія Власик,

вчитель української мови та літератури

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?