Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1473
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1408318
Naukovo.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeНаша гордість ► НА ЧАСІ – СІЧ!

НА ЧАСІ – СІЧ!

sichВ гостях у гімназистів побували вихованці Смілянської козацької сотні імені Василя Бурки на чолі із сотником Віктором Шевчуком.

Розмову записала Анастасія Антоненко.

- Пане Вікторе, а в якому віці можна стати козаком?

- Одразу хочеться зазначити, що козак - це не виписана квитанція за реєстрову грамоту. За статутом нашої організації козаком можна стати по досягненні 18 років, бо це людина, яка має право отримувати зброю, голосувати, тобто в такому розумінні “козак” - це державна людина, державотворець. А якщо вдуматись у сутність козацтва, то це не вікова категорія. От бігає маленьке дитятко, а навколишні кажуть: “Дивіться, який козачок росте!” Парубок в армію йде: “Оце козак виріс!” І навіть дідуган, що стоїть і вуса підкручує, задивляючись на сусідку, - козарлюга...

Отже,  козак - це українська ментальність і стан душі!

- А коли з’явилася Ваша сотня і чому вона носить ім’я Василя Бурки?

- Сотня у Смілі не з’явилась, а просто відтворила існування. До “Реєстру війська Запорозького” 1649 року внесено Черкаський полк, до якого входила і Смілівська сотня. Крім того, вона діяла і під час визвольних змагань 1917 року. Тому сучасна сотня продовжує традиції. Її відроджено офіційним документом, наказом по Черкаському полку від 24 квітня 2010 року. А ім’я Василя Бурки - це увічнення пам’яті побратима Максима Залізняка. В історії України багато славних імен. Ми довго радилися, хто саме повинен стати прикладом для наслідування, чиє ім’я даватиме наснагу підростаючому поколінню? Сотня Василя Бурки визволила наше місто від поляків під час Коліївщини. Про нього мало відомо через те, що знищено архіви, але це реальна людина, узагальнюючий образ козацького ватажка, тож ми і взяли його ім’я собі на знамено.

- А якими ж справами займаються Ваші вихованці?

- Це питання краще переадресувати джурам, це молоді люди, які готуються стати козаками.

-  Давайте знайомитися: я - Настя!

- (Юнак) Дуже приємно. Мене звати Богдан. Ми вивчаємо істо-рію козацтва, подорожуємо місцями козацької слави, берем участь у військово-спортивних змаганнях.

- (Дівчина) А я - теж Настя! Мені подобаються уроки фехтування зброєю. Також ми створили театр, де відтворюємо сцени національного побуту та козацького минулого. Таким чином сприяємо вихованню патріотизму.

- (Віктор Шевчук) Відкрию секрет, що козацька старшина планує найближчим часом будувати Смілянську Січ, яка функціонуватиме як осередок козацької культури і військово-спортивна база. Ця ідея знайшла схвалення у державних мужів, тож сподіваємося на допомогу.

- Козацтво - це для Вас гра чи щось більше?

- (Богдан) Це частина нашого життя. Ми вже не уявляємо себе без наших колективних справ. Вони роблять наше життя цікавим. Це спілкування з ровесниками, здоровий спосіб життя, фізична підготовка, розвиток і, врешті-решт, відчуття свого коріння...

- Скажіть чесно, а дівчат у сотню приймаєте?

- (Настя) Я тому яскравий приклад! Приходьте.

- Дякуємо і за візит, і за запрошення.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входу

Який предмет вам більше подобається?