Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1520
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1600940
Bibl.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeНаша гордість ► НАЩАДОК НАРБУТІВ НАВЧАЄТЬСЯ В ГІМНАЗІЇ

НАЩАДОК НАРБУТІВ НАВЧАЄТЬСЯ В ГІМНАЗІЇ

naschadokНащадок відомих художників Георгія та Данила Нарбутів навчається у гімназії. Юнкор Аліна Задорожня розпитувала учня 6-Б класу  Андрія Сивака про знаменитих родичів.

- Будь-кому приємно було б усвідомлювати, що належиш до старовинного дворянського роду, тобто в жилах тече “блакитна кров”. Ще грандіозніше знати, що твоїми предками були відомі на всю Україну та далеко за її межами художники Георгій та Данило Нарбути.

Як це впливає на твою самооцінку, Андрію?

- Зовсім не впливає. Я пишаюся своїми предками, але мені самому ще потрібно чогось досягти. До живопису не маю здібностей. Більше подобаються точні науки.

- Коли ти дізнався, що маєш таких знаменитих предків?

- Батьки розповіли десь у сім років, що прапрадід по маминій лінії - Георгій Іванович Нарбут - був дворянином, українським художником-графіком, автором перших державних знаків (банкнот, поштових марок, Герба і Печатки з козаком і володимирським тризубом), одним із засновників Української Академії Мистецтв. Свій герб він підписав так: “Мазепинець полку Чернігівського, Глухівської сотні, старшинський син, гербів і емблем живописець”.

Його син Данило, виходить, мій прадід, теж художник, більше відомий як театральний декоратор. З 1965 року працював у Черкаському українському музично-драматичному театрі. Шевченківської премії удостоєний за серію робіт “Сподвижники Богдана Хмельницького”, “Гетьмани України”, а також за полотна “Страшний суд”, “Вибори кошового” та інші.

- Як близько ти знайомий з творчістю Нарбутів?

- У нас є альбом з біографією і репродукціями. Знаю, що у Черкаському художньому музеї створено “Нарбутову світлицю”, де зібрано 54 картини Нарбутів, багато особистих речей, фотографій. Кажуть, що планується створення окремого музею.

Крім цього, бачив багато репродукцій портретів козацької старшини, виконаних Данилом Нарбутом. Кілька їх навіть увійшло у сувенірний альбом “Сміла козацька”, який видали гімназисти за результатами історико-краєзнавчого проекту.

- Чиї роботи тобі подобаються більше?

- Творчість діда і прадіда - взірець патріотичного ставлення до Батьківщини. Роботи обох однаково важливі. Але більше захоплююся яскравими полотнами Данила Нарбута. Минулого року в гімназії відбулася виставка репродукцій “Герої і гетьмани України”, так чув, що дехто з гімназистів не розуміє незвичайної, майже плакатної, техніки. А мені подобається яскравий нарбутівський хист.

- То все ж таки для тебе важливо, якого ти роду?

- Аякже. Мої предки були дворянами по крові, але більше для мене важить шляхетність їхнього духу. Вони зробили великий внесок у відродження духовності української нації.

- Коли запросиш у музей своїх однокласників?

- Ми вже тричі збиралися, але то дизель відмінили, то погодні умови не дозволили. Виявилося, що важко щось організувати та узгодити...

- Вам обов’язково все вдасться! Успіхів!

- Дякую.

Додати коментар

Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входу

Який предмет вам більше подобається?