Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1825969
Muzey.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? ЇХ ЗАЛИШИЛОСЬ П’ЯТЕРО

ЇХ ЗАЛИШИЛОСЬ П’ЯТЕРО

vyzvolennyaЧим далі від років війни, тим спокійніше на серці, адже усім для життя потрібен мир. Чим далі від славних дат перемог над ворогом, тим сумніше від усвідомлення того, що відходять у вічність ветерани-переможці, свідки та учасники тих подій.

69 років тому наше місто було звільнено від фашистської окупації. Сьогодні залишилося лише п’ятеро тих, хто брав безпосередню участь у боях за місто, один із них -  Почесний громадянин Сміли Василь Іванович Москалець - частий гість гімназистів. Цьогоріч напередодні урочистостей нам не вдалося з ним зустрітися, тож запросили на урок  пам’яті заступника голови Ради ветеранів Миколу Васильовича Кізюна, який 17-річним юнаком пішов на фронт захищати Батьківщину. Ми мали змогу з перших вуст почути про воїнські подвиги та славу. Гість не був багатослівним, адже гімназисти створили презентацію про визвольну операцію, навели історичні довідки про місто під час окупації. Миколі Васильовичу залишилося привітати учнів зі святом і дати настанову добре вчитися та бути відповідальними громадянами - від цього залежить мир і стабільність у державі.

Гімназисти вшанували комсомольців-підпільників, випускників  школи, розповіли про спільний із телестудією “Сміла-TV” проект “Вулиці. Провулки і весь світ”, а саме про програми, присвячені вулицям, названим на честь героїв-випускників.

Було оформлено виставку музейних експонатів періоду Великої Вітчизняної війни. Один із них - колючий дріт - було знайдено минулої весни у шкільному саду під час посадки дерев, адже приміщення гімназії було комендатурою, а за ним знаходився один із найбільших у Смілі концентраційних таборів для мирних жителів і військовополонених. Тут загинуло 30 тисяч (!) людей. До цього часу не вдається остаточно стерти зі шкільної стіни латинські літери “KL” з номером табору смерті. Мабуть, це знак пам’ятати історію, щоб вона не повторилася, не забулася нащадками, коли вже не залишиться жодного свідка...

Ярослава Калюжна, 10 клас
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?