Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1826793
Bibl.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? ПОБІЛЬШЕ ТАКОЇ «ХАЛЯВИ»

ПОБІЛЬШЕ ТАКОЇ «ХАЛЯВИ»

ПОБІЛЬШЕ ТАКОЇ «ХАЛЯВИ»«Халява», яка потрапила до гімназії, не має ніякого відношення ні до чобіт, ні до безкоштовного молока в синагогах, ні тим більше до легковажних жінок. «Халява» - багатолика і багатогранна. Можна знайти принаймні з десяток пояснень походження і значення слова. Воно завжди приваблює, але й насторожує, бо поруч із ним згадують відому приказку про безкоштовний сир у мишоловці і то для другої миші, адже найзрозуміліше та найпоширеніше значення - можливість отримати щось задарма, але, у більшості випадків, з якимось прикрим підступом...

Коли гімназисти відкривали ящики з новою комп’ютерною технікою, навіть гадки не мали, який сюрприз на них очікує: усюди на супровідних документах поряд із китайськими ієрогліфами зазначалось “халяВа” (з великою літерою “В”).

Чому і як потрапило це слово на паспорти до системних блоків? Виникло багато версій, але всі зійшлися на думці, що благодійники-китайці, мабуть, погано розуміються на українській мові, тому й скористалися для перекладу слова “безкоштовно” не зовсім нормативною лексикою.

А комп’ютерний клас успішно пройшов випробування. Побільше б такої “халяВи” та частіше!

Іван Петричак, 10-й клас

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?