Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1825946
Muzey.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? ПОРАЗКА – КРОК ДО ПЕРЕМОГИ!

ПОРАЗКА – КРОК ДО ПЕРЕМОГИ!

temperamentДосить часто, спілкуючись з іншими людьми, ми дивуємося вражаючій різниці між нами: швидкість сприйняття інформації та прийняття рішень, інтенсивність рухів. Несхожість дивує, часом нервує, а то й смішить, але підтверджує наявність різних типів темпераменту.

Одразу треба зазначити, що немає кращих або гірших темпераментів. У кожному є і плюси, і мінуси. Все залежить від нашого сприйняття: для одних людей недоліки дуже помітні, а для інших - не такі важливі.

Холерики - комунікабельні, характеризуються поспішністю рішень, легкі у спілкуванні, але дуже імпульсні, «кричить без причини» - це про них. Правда, пощастило, що холерики швидко відходять. Єдине, що потрібно зробити - зачекати 10-15 хвилин...

Меланхоліки - витончені натури, найчастіше - це люди мистецтва. Вони надто вразливі, замкнені, сором’язливі. Образити їх можна навіть випадковою дрібницею, а пам’ятатимуть вони про це довго.

Флегматики ж справляють враження дещо лінивих людей, і в більшості випадків це враження правильне. Вони можуть здаватися байдужими, що помітно дратує холериків і кривдить меланхоліків.

Сангвініки - найбільш гармонійні особистості. Їх психіка стійкіша, ніж у решти. Вони краще переносять стреси, але можуть завдати кривди оточуючим своєю поверховістю.

Результати досліджень свідчать, що в гімназії навчається 171 сангвінік, 109 флегматиків, 23 холерики і 7 меланхоліків. У класах “А” переважають сангвініки з холериками, у “Б” - флегматики з меланхоліками.

Скоригувати ваду раптового гніву, холерику допоможе вправа: обхопіть долонями лікті й сильно притисніть руки до грудей і заспокоєтесь, усвідомлюючи, що здатні керувати своїми емоціями, а не навпаки.

Вразливому меланхоліку, коли душу шкребе образа, потрібно уявити своїх кривдників маленькими дітьми, які хочуть привернути до себе увагу. А дорослі на дітей не ображаються...

Одним із недоліків сангвініків є злопам'ятність. Достатньо лише намалювати об'єкт, що викликає негативні емоції, а потім розірвати чи спалити - і справу зроблено! А ще частіше уявляйте себе великим добрим слоном і намагайтеся “не наступати” на оточуючих!

Подолати нерішучість флегматикам допоможе проста, істина: сильні особистості, роблячи помилки, мужньо визнають їх, а слабкі  бояться зізнатись у поразці. Тож життєвим кредо флегматика має бути: “Кожна невдала спроба  - це ще один крок уперед”.

 

К.М. Шевченко, практичний психолог гімназії

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?