Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1473
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1408314
Naukovo.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeНаша гордість ► ДВА ІЗ СЕМИ ЧУДЕС

ДВА ІЗ СЕМИ ЧУДЕС

fort2fort1

Не так давно наші співвітчизники визначили “Сім чудес України”. Результати інтернет-голосування, опитування експертів (учених, істориків, культурологів і фахівців у галузі туризму) дещо відрізнялися, але в рейтингу чудес стосовно заповідника “Кам’янець” і Хотинської фортеці майже не було розбіжностей. Під час канікул ми вирушили туристичним маршрутом, який дав можливість оглянути два із семи чудес України.

Середньовічний замок-фортеця у Кам’янці-Подільському зачаровує свідомість. Одразу виникає відчуття казки. Особливо він гарний ввечорі: освітлений вогнями нагадує картинку з дитячої книжки. Збереглася система ходів і казематів, міст, одинадцять веж, кожна з яких має свою назву та історію. Найвища названа Кармелюковою, бо в ній тричі ув'язнювали народного героя (у Смілі є вулиця Кармелюка). Ми побували в темниці, де дійсно темно, навіть від ліхтарика особливої користі немає - лллячно! Зі стін фортеці відкриваються чудові краєвиди.

Для порівняння відвідали Хотинську фортецю. “Хотин” у грубому перекладі означає “жаданий”. Середньовічний замок дійсно жаданий: спочатку для завойовників, тепер для туристів і вчених. Його територія значно менша, але використовувалася ефективніше. Добре збереглася катівня з жахливим обладнанням та інструментами. Під Хотином відбулося дуже багато великих битв. Тут знято безліч історичних фільмів: “Балада про доблесного лицаря Айвенго”, “Стріли Робін Гуда”, “Д'Артаньян і три мушкетери”,  “Тарас Бульба” та інші.

Вікторія Дрокіна,

Катерина Майка, 9-Б клас

Олександра Лиховид, 10 клас

Останнє оновлення (П'ятниця, 22 листопада 2013 12:43)

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?