Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1471
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1398482
Director.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeНаша гордість ► ДОЛУЧИМОСЯ ДО ЕКОЛОГІЧНОГО ПРОЕКТУ

ДОЛУЧИМОСЯ ДО ЕКОЛОГІЧНОГО ПРОЕКТУ

Я Ткаченко Олена Вадимівна, учениця 10-го класу, Смілянського навчально-виховного комплексу „Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія ім. В.Т. Сенатора” Смілянської міської ради Черкаської області. Науковий керівник Зозуля Наталія Василівна, вчитель біології Смілянської гімназії. Представляю вам екологічний проект «Екологічна оцінка санітарного стану міста Сміла».

Антуан де Сент-Екзюпері писав у казці «Маленький Принц»: «Прокинувся вранці – прибери свою планету…». Ця порада є актуальною і сьогодні. Проблема піднімалася у телевізійних програмах на різних загальнонаціональних телеканалах: НТН телепередача «Свідок», 1+1- Телевізійна Служба Новин, «Факти» ICtv, було показані репортажі про кількість сміття та санітарний стан в місті Сміла. Проблему зі сміттям намагається вирішити місцева влада, хоча економічні проблеми заважають якісно виконати це завдання.

Великі і маленькі міста страждають від людської недбалості і байдужості, перетворюються на суцільні сміттєзвалища. Існує суспільна потреба в формуванні екологічної культури, стійких переконань стереотипу відповідальної поведінки в довкіллі. Встановлено, що однією з причин виникнення різних хвороб людини є несприятливі, а в дечому шкідливі умови оточуючого середовища. Таким чином, правильна екологічна поведінка в природі – запорука здоров’я населення окремо взятого міста та планети в цілому.

- Об’єкт дослідження: несанкціоновані смітники м. Сміла

- Предмет дослідження: стан обізнаності учнів щодо екологічного стану м. Сміли, ставлення учнів до засміченості міста та дотримання гімназистами правил відповідальної поведінки в довкіллі.

-  Мета роботи: проаналізувати екологічний стан м. Сміла;

-          З’ясувати причини виникнення несанкціонованих сміттєзвалищ та їх вплив на здоров’я людини;

-         Виявити ставлення людей до означеного питання;

-         Окреслити шляхи виходу з екологічної ситуації яка склалася в м. Сміла.

Під час роботи над проектом було розв’язано такі завдання:

  1. оглянуто різноманітні джерела інформації.
  2. Проведено анкетування серед учнів гімназії.
  3. Проаналізовано екологічний стан м. Сміла.
  4. Узагальнено результати досліджень у вигляді таблиць і діаграм. Проведено роз’яснювальну роботу серед учнів, батьків, населення.
  5. Розгорнуто просвітницьку роботу, організовано конкурс на кращий буклет, презентацію, флаєр на тему збереження чистоти міста.

-         Наукова новизна отриманих результатів полягає у створенні на базі гімназії осередку «За чисте довкілля» та розгорнуто роботу щодо залучення учнів та широких верств населення до участі у 4-тій Всеукраїнській акції «Зробимо Україну чистою», яка відбудеться 12 квітня 2014 року.

-         Практична значущість: матеріали дослідження можуть бути використані на уроках біології, екології, основ здоров’я, засіданнях біологічного гуртка та учнівського наукового товариства.

-    Основні положення проекту:

-   На території Сміли знаходиться велика кількість сміття: санкціоновані і несанкціоновані сміттєзвалища, полігони. Вони становлять небезпеку для природи та здоров’я  людини.

-   В смітниках утворюється велика кількість бактерій, в них розмножуються мухи, які переносять різні захворювання. Є ризик утворення нових бактерій.

-   Для того щоб зменшити кількість сміття люди та служби, що відповідають за вивезення та утилізацію просто спалюють його. Під час спалювання виділяються шкідливі гази, які містять небезпечні хімічні речовини: кадмій, ртуть і свинець. Вдихання такого повітря призводить до серцево-судинних захворювань та захворювань дихальних шляхів. Ініціативна група шукала і пропонувала виходи стосовно поліпшення екологічної ситуації в місті.

Особистий внесок автора:

Розроблено звернення до громадськості міста з ініціативами щодо утримання міста в чистоті.«Легше не смітити ніж прибирати» - за таким правилом повинні жити люди. Результати проведеного анкетування свідчать, що 34% респондентів знають про наявність несанкціонованих сміттєзвалищ на вулицях, де проживають, чистим вважають своє місто 32% опитаних, брудним - 68%; 78% смілян не виправдовують людину, яка викидає сміття в неналежному місці.

Серед причин незадовільного санітарного стану м. Сміла 34% опитуваних вважають, що проблема у низькій екологічній свідомості, 20% - у незадовільній організації місць під сміттєзвалища, 30% - відзначають перебої у вивезенні сміття, 16% бачать причину появи несанкціонованих сміттєзвалищ у економічних проблемах держави.

Вважаю, що патріот - не той, хто б’є себе в груди і кричить про свою любов до неньки-України. Це ті, хто свідомо і рішуче без красивих фраз та зайвої екзальтації з дня у день роблять щось корисне для своєї Батьківщини та її громадян. Не можна прокинутися - й відчути себе патріотом, ними стають, відчуваючи причетність до загальної справи, виховуючи своїм прикладом, власною активною громадянською позицією інших. Даний екологічний проект створений для того, щоб привернути увагу суспільства до екологічних проблем, виховання свідомих громадян через роз’яснення наслідків і небезпек стихійних сміттєзвалищ, популяризацію роздільного збору сміття, узгодження дій між населенням, владою та організаціями, що утилізують побутові відходи.

Для реалізації програми розпочато численні екологічні акції, флешмоби, створення плакатів, буклетів, флаєрів. Дослідження виявили “критичні точки” на карті Сміли, де екологічна ситуація виходить з-під контролю. Зараз усі дані аналізуються для вироблення плану подальших спільних дій.

Під час виконання проекту:

-    Розроблено буклети, які були роздані учням школи та жителям міста для того щоб збільшити обізнаність серед жителів міста по даній темі.

-   Проведено огляд джерел з теми «Вплив сміття та сміттєзвалищ на організм людини».

Взято інтерв’ю з лікарем-рентгенологом, який повідомив про небезпеку існування несанкціонованих сміттєзвалищ і сміття, яке довго не вивозиться для здоров’я, дано рекомендації щодо усунення проблем, пов’язаних зі здоров’ям та інше. Насамкінець, поради з поліпшення екологічної ситуації в населених пунктах. Проводити суботники, флеш-моби, акції тощо;

Налагодити роботу комунальних служб;

Сортувати сміття;

Відкрити завод для переробки сміття;

Відповідально ставитись до дотримання санітарних умов в місті;

Вчасно вивозити сміття;

Викидати сміття в відведеному для цього місці.

Разом з Екзюпері закликаю усіх: Прокинувся вранці, прибери свою планету!

POSTER

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?