Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1473
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1408304
Bobr.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeНаша гордість ► ПОСЛАННЯ З МИНУЛОГО

ПОСЛАННЯ З МИНУЛОГО

muzeyПід час екскурсії в Черкаський обласний історико-краєзнавчий музей гімназисти отримали кілька важливих послань з минулого.

Найдавніший експонат музею - кремнієвий гостроконечник, вироблений людиною 120 - 40 тисяч років до нашої ери знайдено на території сучасної Сміли!!! При такому наближенні навіть смішно враховувати якісь дві тисячі років нашої ери, щоб уявити собі пласт історії, який віддаляє сучасників від перших поселенців. Але послання ми таки отримали і зрозуміли: наша Сміла - дуже важлива. Для нас так взагалі - центр Землі...

Екскурсовод постійно наголошувала, що на квадратний метр Черкащини припадає знахідок більше, ніж у пустелях Ізраїль. Нас познайомили з культурою трипільців. Дозволили випробувати зернотерку, перейняти силу воїнів, потримавши у руках кам’яний молот. Нас навчили розпізнавали символи на гончарних виробах: виявилося, що древні на посуді зображували свої уявлення про картину світу. Ще дивніше було дізнатися, що підбори вигадала не французька маркіза Помпадур, а трипільці, хоч і не зрозуміло навіщо. Та і яка нам різниця? У трипільців був матріархат, тож жінки мали право робити все, що заманеться, в тому числі ходити на високих підборах і бути ближче до неба...

Потім наші території завоювали представники ямної культури - названі так, бо ховали своїх померлих у ямах. Вони вміли робити трепанацію черепа, “анестезуючи” хворого бойовим молотом по голові - слава цивілізації!

Пізніше ці землі належали скіфам, які не залежно від статі любили прикрашатися золотими зображеннями левів та інших тварин, а родовитим малюкам змалку викривляли черепи, аби вони набули витягнутої форми, щоб зручніше носити конусоподібні шоломи.

Подивувалися ми першому зображенню тризуба на амфорі 7 - 8 століття нашої ери - хоча, на нашу думку, це могли бути примхливо переплетені тріщинки. Дізналися, що в нашій місцевості Володимир Мономах у ХІІ столітті полював на левів. Нам запропонували подивитися фільм про скарби давньоруського часу, але приваблювали експонати, які можна було потримати в руках - ніби послання з минулого.

Біля скульптури Тараса Григоровича Шевченка, біографії якого в музеї відведено цілу залу, ми прочитали ще одне важливе повідомлення: “Він був сином мужика - і став володарем у царстві духа”. Це означає, що неважливо, ким ти народився, суть у тому, що залишиш по собі нащадкам.

А потім ми піднялися на Пагорб Слави і звідти оглянули рідні простори і сивий Дніпро: красиво і велично! Пам’ятник Бітьківщиніматері - теж своєрідне послання з минулого: зберігати мир і спокій на своїй землі...

muzey1muzey2

Запам’ятаємо.

Обіцяємо.

Тетяна Колодка,

Валерія Федоренко, 7А клас

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?