Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1826896
Dzvon.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? МАВКА І ПРОНЯ НА СМІЛЯНСЬКІЙ СЦЕНІ

МАВКА І ПРОНЯ НА СМІЛЯНСЬКІЙ СЦЕНІ

Театр - це не лише вид мистецтва, а й важливий чинник духовного розвитку людини. Учні гімназії шанують, поважають і захоплюються творчістю видатних українських драматургів. З великим бажанням відвідують театр, коли є можливість, адже більшість класичних творів є у навчальних програмах. У жовтні ми побували на двох виставах, які є гордістю вітчизняної драматургії.

Сеpед літературної спадщини Лесі Укpаїнки яскpавою зіpкою виділяється  дpамафеєpія “Лісова пісня”, де втілено pоздуми пpо невмиpущість духовної кpаси, спонукання до віpи в те, що пpавда, природність, шляхетність  переможуть  лукавство і потвоpність. В основі конфлікту “Лісової пісні” - вічна суперечність між високим покликанням людини й буденщиною, яка руйнує поезію людської душі. Драма переповнена образами, створеними народною уявою і реальними особами. Лісова фея Мавка пробуджується до життя весною та грою на сопілці Лукаша. Від чистого кохання розквітає та збагачується душа “людського хлопця”. Але на перешкоді щастю стоять буденні людські клопоти, які поступово засмоктують у своє болото Лукаша. В його душі меркне все прекрасне й поступово він перетворюється на вовкулаку. Мавка жертвує своєю безсмертною душею, аби врятувати коханого. Казкова історія, посилена емоційною грою акторів Дніпропетровського театру ім.Т.Г.Шевченка, справляє незабутнє враження. Тим більше, що режисер - наша землячка Лідія Кушкова.

Знамениту музичну комедію Михайла Старицького “За двома зайцями” привіз до нас Кіровоградський театр імені М.Л.Кропивницького. Це історія про цирульника Голохвостого, який хотів розбагатіти, одружившись із багатою міщанкою Пронею, але одночасно залицявся до вродливої, але бідної дівчини Галі. П’єса давно розійшлася на цитати, образи стали символічними. Вистава насичена акторськими трюками і сучасною популярною музикою у виконанні справжнього оркестру.  Пародія на чванство викликає регіт у публіки. Я була приємно здивована, що гумор 19 ст. не втратив своєї актуальності й сьогодні. Завдяки запальним танцям акторів і веселій музиці оркестру ніхто не міг всидіти на стільцях. Веселий настрій було гарантовано на весь день від прекрасної зустрічі з Мельпоменою!

Але найголовніше те, що після перегляду обох вистав таких різних, але таких українських, відчуваєш гордість за свій народ, своїх митців, що здатні оголити душу до кривавих сліз чи вдатися до веселої самоіронії.

pronyamavka

Ніла Шевченко, 9-Б клас

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?