Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1826013
Bibl.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? ЛІТОПИСЕЦЬ НАШОГО КРАЮ

ЛІТОПИСЕЦЬ НАШОГО КРАЮ

litopysВчений у галузі космічної техніки, винахідник, дослідник історії науки та техніки, мандрівник, краєзнавець Анатолій Коваленко презентував і подарував гімназистам власну книгу “Земли родной минувшая судьба, или Сказанье о Смелянщине”, над якою працював протягом 20 років. Книга налічує 900 сторінок, містить цікаві й маловідомі факти історичного розвитку Смілянщини. Тепер кожен учень може торкнутися до сторінок історії рідного краю.

 Анатолій Павлович народився у Смілі. Наукову діяльність починав у знаменитому “космічному” конструкторському бюро Корольова, де займався випробуваннями систем орієнтації перших космічних апаратів, що запускалися до Місяця. Брав участь у розробці першої системи зближення і стикування апаратів на орбіті, а також у роботах, пов’язаних з польотами перших космонавтів, став одним із основоположників наукового напряму “Теорія і засоби управління космічними апаратами з використанням геомагнітного поля”.

Автор близько 200 наукових праць. Крім робіт за тематикою основної діяльності, має публікації з магнітометрії, приладобудування, історії техніки, літературознавства, краєзнавства,  питаннях економіки і в науково-біографічному жанрі.

Він - учасник експериментів на виживаність, проведених Інститутом медико-біологічних проблем у 70-х роках минулого століття на незалюдненому острові в Японському морі та в Красноярській тайзі. Дійсний член Академії космонавтики ім. К.Ціолковського, член Російської географічної спілки і Всеукраїнської спілки краєзнавців. Працює у Московському державному технічному університеті ім.М.Баумана.

Роман Сенатор, голова ГДО “Сенаторець”

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?