Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1826877
Bobr.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? У ПОШУКАХ ЧУДЕС

У ПОШУКАХ ЧУДЕС

Здавалося б, гімназиста-десятикласника мало чим можна здивувати: за стільки років навчання було організовано чимало екскурсій, дехто встиг побувати навіть за кордоном. Але поїздка до найвизначніших фортець, які визнано чудесами України, на всіх справила приголомшливе враження.

Хотинська фортечка з навколишніх пагорбів здалася мініатюрною. Цікаво, як вона виконувала функції захисту території? Все стало зрозуміло, щойно ми спустилися у підвали, де було представлено «військову техніку» сімсотрічної давнини: дерев’яні тарани, катапульти, діжки на колесах для смоли. Вичовгана бруківка слизька, наче лід. В одній з башт - катівня. Ні не так: КАТІВНЯ! Всі ті страшні пристрої були придумані людиною для людей. Такій жорстокості немає виправдань і пояснень - хіба що хворі мізки…

У жилих залах - картини битв, на манекенах - костюми господарів фортеці. Захоплює дух від усвідомлення відстані у часі від далеких подій.

Сувеніри на згадку…

Фортеця-замок у Кам’янці-Подільському наче виринула з роману-фентезі: витончені башточки, місточки, галереї. Казкового вигляду додає нічна кольорова підсвітка - не можна намилуватися!..

Зі сходом сонця відчуття дива не розвіюється, навпаки екскурсанти наче потрапляють в іншу реальність, мандруючи у часі: дітвора осідлала дерев’яного коника, дівчата облюбували стилізований трон з накинутим на нього хутром і попивають каву, юнаки на стрільбищі поцілюють у мішень з арбалетів і луків, як і колись…

Чудеса України продовжують дивувати покоління і покоління.

Прес-центр гімназії

 

fort1fort2fort3fort4fort5fort6

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?