Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1646
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1826769
Naukovo.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Наша гордість ? СТЕЖКАМИ ХОЛОДНОГО ЯРУ

СТЕЖКАМИ ХОЛОДНОГО ЯРУ

Жовтневої сонячної днини 5-А клас їздив на екскурсію на Чигиринщину. Спочатку відвідали “Зерноленд”. Це розважальний комплекс на свіжому повітрі під відкритим небом. Там ми побачили вітряк, якому вже понад 110 років, і дізналися, як люди раніше отримували борошно. На перший погляд, цей вітряк здався старим і нецікавим. Але коли ми зайшли в середину…! Всі були в захваті від дере-в'яних механізмів, розповідей про способи добування різних видів борошна.

У самому “Зерноленді” ми грали у велику кількість настільних ігор, якими забавлялись ще наші дідусі (або й прадідусі!) та бабусі. Найбільше зацікавили гра з шайбою (щось на зразок сучасного аерохокею), старовинний настільний теніс, старовинний кегельбан (сучасний боулінг). Ми побували в кузні. Хлопці навіть пробували працювати біля печі. Дівчата виготовляли ляльки-мотанки, дехто працював на гончарному крузі, стріляв з луків. А ще багато хто навчився ходити на ходулях!

Потім ми піднялися на Семидубову гору, де за легендою перепохований гетьман Богдан Хмельницький. Екскурсовод розповів, що цю гору досліджували вчені та підтвердили, що вона має надзвичайні властивості.

Далі ми рушили до Суботова. Відвідали родинну церкву Хмельницьких - Іллінську, яка зображена на п'ятигривневій купюрі. У цій церкві ми поставили свічки за мир в Україні! Потім відвідали резиденцію Богдана Хмельницького. Ми побачили, де жив і працював славний гетьман, де була канцелярія, скарбниця, де жили козаки, які її охороняли. Наша група піднялась на Замкову гору, туди, де стоїть пам'ятник Богдану Хмельницькому. Перед нами відкрились надзвичайні краєвиди, весь Чигирин - як на долоні.

Останнім місцем нашої мандрівки був дуб Максима Залізняка. Це один з найстаріших дубів в Україні (1100 років!), який має в обхваті 9 метрів. Дорогою до дуба ми проїжджали повз Мотронинський монастир і дізнались цікаву легенду про його заснування.

Під час дороги додому наш класний керівник Наталія Миколаївна Власик багато розповідала про історію Холодного Яру, козацькі повстання, національно-визвольний рух. А ще ми співали українських народних і польських пісень (адже у гімназії ми вивчаємо польську мову).

Нам дуже сподобалась екскурсія!

Zern8Zern1Zern2Zern3Zern4Zern5Zern6Zern7

Ілля Витріщак, Єлізавета Зеленська, Єлизавета Дробишева, 5-А клас

 

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?