У таборі «Сенаторець»

lito1

Літо пахне черешнями та суницями, наповнене пташиним щебетом і пахощами лісових трав. Але гімназистам не хочеться розлучатися на довгі три місяці. Ось і зібралася дружна, яскрава, галаслива родина в пришкільному оздоровчому таборі «Сенаторець».

Двісті п’ятдесят дев’ять хлопців і дівчат шість годин чотирнадцять днів наповнювали радістю, нестримною енергією, вибуховими емоціями затишні кімнати, шкільне подвір’я, вулиці нашого міста…

Показово, що десятикласники проходили педагогічну практику, працювали вожатими на загонах, адже в гімназії викладається педагогіка та психологія.

Вихователі подбали про навчально-пізнавальні та розважальні екскурсії до Черкаського зоопарку, роледрому, пожежної частини в місті Сміла, єдиному в області музеї на колесах на станції ім. Тараса Шевченка, «Зерноленду», козацької столиці – Чигирина, Софіївського парку.

Вожаті підготували для своїх вихованців інтелектуальні ігри «Розумники й розумниці» та «Щасливий випадок», вікторину «Люби та знай свій рідний край». Вчителі поділились своїм умінням із учнями, провели майстер-класи та художній салон із виготовлення квітів та ліплення іграшок.

Цікаво пройшла зустріч дітей молодшої школи з майстринею по виготовленню картин із природничого матеріалу Л.М.Єфіменко у дитячій бібліотеці, де було розміщено виставку її робіт. Художниця  розповіла багато цікавого про створення картин. Діти подарували пісню та вірші. У дитячій бібліотеці на уроці мужності шестикласники зустрілися з учасником бойових дій АТО, а восьмикласники в бібліотеці ім. Олени Журливої спільно з вожатими працювали над екопроектом та провели акцію «Азбука безпеки».

Всі загони взяли активну участь у підготовці та проведенні фольклорного свята «Віночок українських пісень», хореографічного конкурсу «Танцюють усі» та театралізованому дійстві «На гостини до казки». Але  найбільше сподобався відпочивальникам патріотичний флеш-моб.

Змістовним був кожен день у таборі, адже відкривав щось нове. День мистецтва виявив таланти юних художників. Конкурс малюнка на асфальті «Моє майбутнє» краще будь-яких слів  показав, чого прагнуть діти, що їх хвилює.

Сонце, повітря – найкращі друзі дітвори влітку. Щодня в таборі проводилися цікаві ігри, конкурси, розваги на свіжому повітрі. Вони  були переповнені азартом та емоціями дітей. Хлопці та дівчатка із задоволенням грали в українські народні ігри. На  галявині  з дітьми щоранку проводилась дихальна гімнастика  та загартування повітряно-сонячними ваннами.

Переповненим емоціями був день спорту, адже в цей день було проведено спортивні та рухливі ігри, естафети, де  діти мали можливість визначити найсильніших, найшвидших та найспритніших. Особливо дітям сподобалися такі ігри, як: «Пінгвіни з м’ячем», «Повітряний міст», «Естафети-паровозики», «Перетягування каната» (серед хлопців та дівчаток), «Переправа в обручах», «Принеси м’яч», «Хто  далі стрибне?»,  «Естафета зі скакалками». Велике задоволення діти отримали від гри «Снайпер», де визначали найвлучнішого. Переможці конкурсів були нагороджені призами та солодощами.

Цікаво пройшов у таборі день природи. Наша природа – це зелена аптека, тому доцільним було проведення вікторини з елементами бесіди «Чи знаєш ти лікарські рослини?» Діти показали глибокі знання лікарських рослин та використання їх із профілактичною та лікувальною метою. Прекрасним завершенням цього дня став фестиваль квітів «Карнавал веселих пелюсток». Всі діти-квіти були оригінальними, неповторними, тому було дуже важко визначити переможців і журі однозначно вирішило нагородити солодощами всіх учасників конкурсу.

Родзинкою нашого табору є мовний загін, де  діти спілкуються тільки англійською мовою. Щодня гімназисти задіяні в різноманітних видах діяльності: дискусії, інтерв’ю, групові форми роботи, перегляд відеосюжетів із подальшим обговоренням, а також веселі рухливі ігри на свіжому повітрі. Заняття відбуваються із залученням учнів-консультантів старших класів та волонтерки із Канади Даніели Ніколаєнко, яка ділиться своїм досвідом перебування та навчання в Канаді. Яскравою подією в загоні було проведення Дня драми, який був присвячений діяльності видатного англійського поета і драматурга Вільяма Шекспіра. Діти із задоволенням розгадували загадки Шерлока Холмса та змагались у найкращих інсценізаціях п’єс Шекспіра. В ігровій діяльності гімназисти вдосконалюють мовні навички й успішно долають психологічний бар’єр у спілкуванні іноземною мовою.

Наш навчальний заклад бере активну участь у волонтерській програмі. Під час табірної зміни до нас завітали волонтери – Олег Беценко, Григорій Миколайчук, Михайло Семагін, Олександр Парахневич та бійці АТО – Іван Біловчук та Олександр Галущенко. Учні щиро подякували співвітчизникам за мужність, героїзм, патріотизм. Військові передали гімназистам експонат для шкільного музею та лист-щастя. Школярі вручили гостям листи підтримки, малюнки та обереги-голуби, загони підготували патріотичні пісні та флеш-моб. Уся шкільна родина була зворушена цією зустріччю.

Показ мод і музична комедія Григорія Квітки-Основ’яненка «Сватання на Гончарівці», спортивні розваги й змагання на міських стадіонах  яскравим спалахом літа 2016 залишаться в дитячих серцях.

Незабутнім і трохи сумним виявився останній день перебування в таборі. Цього дня відбулися конкурсно-розважальна програма «Карооке» та парад гімназійних зірок.  Саме ці заходи додали дітям чудового настрою, адже всім відомо, що пісня зближує юні дарування.

Святкова лінійка «Наш табір –  найкращий»,  закликала всіх на закриття табірної зміни та підведення підсумків відпочинку в таборі. На стіні відгуків відпочивальники лишили свої враження про табірну зміну 2016 для улюблених вожатих, вихователів.

А літо триває. Побажаємо нашим дітям гарного відпочинку та нових незабутніх вражень.

lito2lito3

lito4lito5lito6lito7lito8

 

В. о. начальника відпочинкового табору  «Сенаторець» Н. П. Лісова