Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1625
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1805595
Bobr.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Про гімназію ? Історія

Історія

Відомі випускники

ShternГригорій Михайлович Штерн з відзнакою закінчив Смілянську гімназію, додав собі рік, щоб потрапити до лав Червоної Армії, і  пов’язав з нею своє життя.

         Під час громадянської війни він  комісар полку, бригади,  працівник політвідділу дивізії, комісар корпусу Червоного козацтва. Брав участь у військових операціях проти угрупувань Григор’єва в районі залізничної станції Бобринська, в боях проти армії генерала Денікіна та врангелівських військ у Криму. Як командир частин особливого призначення  боровся з басмачами на Туркестанському фронті.

         Після громадянської війни закінчив Військову академію імені Фрунзе.

         Під час боротьби республіканської Іспанії з франкістами Штерн нелегально, під прізвищем Григорович, був головним військовим радником при республіканському уряді.        

Останнє оновлення (Середа, 28 квітня 2010 12:28)

 

ВІДГОМІН ЧАСУ – ПЕРЕГУК СТОЛІТЬ

        BobrunskyСмілянська гімназія  один із найстаріших навчальних закладів Черкаської області. Для нього лише за один рік коштом графа Лева Олексійовича Бобринського за участю міської громади було збудовано двоповерхове приміщення: при зведенні стін для міцності розчину використано 30 тисяч яєць.

        Чоловічу гімназію було відкрито 14 вересня 1908 року.     Для мешканців Сміли це створило нові можливості, адже до університетів мали право вступати лише випускники гімназій. Тоді тут навчалися переважно діти чиновників, купців, службовців. 

         У 1910  1911 роках Л.О.Бобринський виписав із Європи обладнання для фізичного кабінету гімназії, муляжі з природознавства й анатомії, набори гіпсових моделей для малювання, а також нові меблі.

       

Останнє оновлення (Середа, 28 квітня 2010 12:54)

 

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?