Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1393
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1308798
Naukovo.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeПро гімназіюМузей ► Василь Сенатор

Василь Сенатор

Василь Сенатор народився 8 січня 1921 року в Смілі у сім'ї робітника. Після закінчення середньої школи вступив у лави Радянської армії, а в 1940 році закінчив Харківське військове авіаційне училище.Незабаром спалахнула війна.Бойовий шлях наш земляк почав у вересні 1941 року. Гвардії капітан Сенатор до серпня 1943 року здійснив 246 бойових вильотів на бомбордування військово-промислових центрів у глибокому тилу ворога, знищення його живої сили і техніки.

Звання Героя Радянського Союзу присвоєно 18 вересня 1943 року. Нагороджений двома орденами Леніна, орденом Червоного Прапора, медалями.

Загинув Василь Сенатор 29 вересня 1944 року. Похований у Луцьку. Ім'я Героя у Смілі носять вулиця, де він народився, і школа (тепер гімназія), де навчався.

Щороку гімназисти 29 вересня відзначають День пам'яті Героя Радянського Союзу Василя Трохимовича Сенатора урочистою лінійкою. В цей день проходять численні екскурсії через шкільний музей, де зберігаються матеріали, які стосуються біографії легендарного випускника. Традиційними стали зустрічі гімназистів з родичами загиблого героя. І кожного разу сенаторці дізнаються щось нове і цікаве про дитинство та юність Василя.

Так з легенди про подвиги і з живих вражень про будні складається цілісний образ людини, ім'я якої носить наша гімназія.

 

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?