Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1650
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1827450
Bobr.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
Home ? Про гімназію ? Музей ? Інформація – характеристика історико – краєзнавчого музею

Інформація – характеристика історико – краєзнавчого музею

Інформація – характеристика

історико – краєзнавчого музею

Смілянського навчально – виховного комплексу

„Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія ім. В.Т.Сенатора”

Історико – краєзнавчий музей Смілянського навчально-виховного комплексу “Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія ім. В.Т.Сенатора ” заснований 3 грудня 1987 року, якому у 2000 році присвоєно звання “Зразковий музей”. Діяльність музею визначається Законом України “Про музеї та музейну справу”, положенням про музей гімназії.

Музей гімназії ім. В.Т. Сенатора є осередком освіти та виховання, сприяє формуванню у молодого покоління національної свідомості , любові до рідної землі, розуміння нерозривного зв’язку минулого, сучасного, майбутнього держави та місця особистості у її розбудові.; забезпечує вивчення та збереження учнями історико – культурної спадщини свого народу.

Музей має уніфікований паспорт, акт обстеження, Положення  про музей, інвентарну книгу, книгу надходження нових експонатів, журнали обліку екскурсій, обліку відвідувачів, картки на оригінальні експонати, розробки тематичних екскурсій за розділами експозиції.

1234567

Експозиція музею складається з трьох розділів:

1.Мій рідний край :

- Історичне минуле України, Черкаської області, Смілянщини;

- Родина Графа Бобринського.

2.Велика Вітчизняна Війна:

- Сміла в роки війни;

- Випускники школи - герої Великої Вітчизняної війни;

- Молодіжне підпілля Смілянщини

3. Історія гімназії:

- Біля витоків гімназії;

- Школа в роки війни;

- Післявоєнний час і сьогодення;

- Вони працювали в нашій школі;

- Випускники гімназії;

- Символіка гімназії

Функціонує рада музею ( голова ради – учениця 9- А класу Радченко Вікторія), яка складає план роботи музею, тематику засідань ради музею на навчальний рік. До складу ради музею входять учні 5-11 класів, вчителі, представники громадськості, старший  науковий співробітник міського краєзнавчого музею Нікіфоров В.І.

Гімназія має багату історію та власні традиції, що відображено в експонатах та матеріалах музею. З 2004 року шкільний музей є науково-дослідницьким центром. Гімназисти, вчителі та громадськість мають змогу працювати з матеріалами музею у підготовці до уроків, написанні науково-дослідницьких та наукових робіт. В експозиції зберігаються оригінальні прилади з фізичного кабінету, які завезені з країн Європи засновником навчального закладу графом Л. Бобринським до 1917 року; документи, фотографії різних років.

Під керівництвом Бондар Л. І., заступника директора з навчально-виховнрої роботи, яка керувала роботою шкільного музею з дня його заснування до 2000 року було організовано учнівську пошукову роботу щодо встановлення фактів та подій пов’язаних з Великою Вітчизняною війною, молодіжним підпіллям, евакогоспіталем, який розташовувався у приміщенні гімназії. Як наслідок цієї роботи в експозиції представлені матеріали про молодіжну комсомольську підпільну організацію під керівництвом Юрія Канарського; зібрано спогади хворих та членів медперсоналу ЕГ-39. Пошукова група налагодила зв’язки з учасниками тих подій Балабановою К. Ф. Горєвою М. І., Симоновою А.Н. ( м. Перм), Гергель Л. М. ( м. Ужгород). Ці матеріали систематизовано за такими розділами: “ Випускники 1941 року”, “ Вчителі та учні школи – учасники війни”, “ Молодіжне підпілля ”, “Вони визволяли Смілу”.

Радою музею традиційно проводяться Дні пам’яті героїв – випускників, День визволення  України, м. Сміли , зустрічі з племінником Г. Штерна

(Героя Радянського Союзу, випускника школи 1917 року) Геннадієм Штерном, тематичні екскурсії для гімназистів та учнів навчальних закладів міста, День шкільного музею. Перший урок для першокласників відбувається у шкільному музеї. Члени ради музею організовують виступи на міському радіо та телебаченні, у місцевій пресі та на сторінках шкільної газети “Дзвоник”. Музей підтримує зв’язки з Б. Бобринським, племінником засновника гімназії (Франція), колишньою ученицею школи, поетесою Є.Диммер (Канада). Члени ради шкільного музею тісно співпрацюють з міським краєзнавчим музеєм. Молодший науковий співробітник Нікіфоров В.І. надає консультативну та методичну роботу щодо організації пошукової роботи, підготовки екскурсій, оформленні експозицій, виставок, проведенні виховних заходів. Гімназисти у 2003та 2004 роках проводили екскурсії для гостей з регіонів України та Росії  під час святкування Дня міста у міському краєзнавчому музеї, у 2009 році для шведської делегації, яка перебувала у м. Сміла

Директором Дзевульською О. О. та радою музею протягом 2004 – 2009 років було ініційовано розробку ряду краєзнавчих проектів: “Братські могили Смілянщини”(кер. Громило С.В., вчитель географії), “Скорботні жнива.1933”(кер. Пискун Л.В, вчитель історії, Остапова С.В, редактор шкільної газети „ Дзвоник”), “Легенди і скарби Юрієвої гори” (кер. Ковальчук Л.Г, вчитель фізики), “Час збирати каміння. Монастирі Черкащини” (кер Пискун Л.В., вчитель історії, Остапова С.В., редактор шкільної газети) , “Стежками Холодного Яру”, “Сім чудес Тернівки” (кер. Громило С.В., вчитель географії), “Вулиці рідного міста”(кер. Щербакова А.В., Остапова С.В., редактор шкільної газети, Харченко Ю.М., член батьківської громади). “Україна вишивана. Барви Черкащини” (кер. Лісова Н.П., вчитель української мови.). Матеріали проектів також представлені у експозиції шкільного музею та використовуються під час проведення тематичних екскурсій , класних годин, уроків.

Гімназисти взяли участь у міжнародному телекомунікаційному проекті “Історія рідного краю”. Матеріали пошукової роботи увійшли у часопис “Сміла : вчора , сьогодні , завтра ”. За матеріалами проекту “Вулиці рідного міста” створено телепередачу на міському телебаченні. Гімназисти включились у Всеукраїнську акцію вшанування пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років, надіславши у культурний фонд „Україна –ХХІ ” пошукові матеріали про події голодомору на Смілянщині та відеофільм , створений за цими матеріалами, організували зустріч з свідком цих подій, мешканцем

с. Березняки Ткаченком М.А.

Члени ради музею у 2005 році брали участь у науково – практичній конференції присвяченій постаті командарма Далекосхідної армії Г.Штерна, що відбулася у обласному краєзнавчому музеї. У 2006 р. учень Остапов О. на обласному конкурсі – захисті учнівських науково- дослідницьких робіт у секції „Історичне краєзнавство ” представив роботу „ Історико – культурні та соціально – економічні аспекти розвитку м. Сміли ”.

До сторічного ювілею гімназії проведена пошукова робота та оформлено матеріали за такими розділами: “Родина графів Бобринських в історії України”, “Педагогічна слава гімназії”, “Випускники гімназії”, “Невідомі сторінки історії школи”.  Створено дві віртуальні екскурсії (“Василь Сенатор”, “Легендарний командарм Григорій Штерн”).

Члени ради музею організовують виступи на міському радіо та телебаченні, у місцевій пресі в яких пропагують свої пошукові роботи та матеріали шкільного музею. Позитивним є те, що музей гімназії ім. В.Т. Сенатора  діє як науково – методичний центр, в якому можуть працювати не тільки гімназисти та працівники навчального закладу, а й учнівська молодь міста та району. На базі шкільного музею гімназії проводяться консультації для вчителів, учнів міста та району; семінари заступників директорів, педагогів – організаторів, класних керівників шкіл міста, студентів Черкаського Національного університету ім. Богдана Хмельницького, курсантів Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників.

Цікавим є досвід шкільного музею щодо створення віртуальних експозицій та екскурсій.

Члени ради шкільного музею співпрацюють з міським краєзнавчим музеєм , міськими бібліотеками.

 

Останні новини

Найбільш переглянуті

Форма входуЯкий предмет вам більше подобається?