Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1317
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1191541
Muzey.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeПро гімназію ► Початкова школа

Початкова школа

ПОЧАТКОВА ШКОЛА В СТРУКТУРІ НАВЧАЛЬНОВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ

ПОЧАТКОВА ШКОЛА В СТРУКТУРІ НАВЧАЛЬНОВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ
 molod
У початковій школі, яка входить до навчальновиховного комплексу, працюють 9 учителів та 2 вихователі групи продовженого дня. Педагогічні звання “Старший учитель” мають п’ятеро, вищу кваліфікаційну категорію - шестеро.
         Педагогічним кредо вчителів початкової ланки є слова Л.С.Виготського: “Педагогіка повинна орієнтуватися не на вчорашній, а на завтрашній день дитячого розвитку”. Тож головним завданням педагоги ставлять розвиток та виховання особистості через формування в учнів повноцінних мовленнєвих, читацьких, обчислювальних умінь і навичок, бажання й уміння вчитися. Це досягається через такі напрямки діяльності:
  • розвивальне навчання;
  • викладання інтегрованого курсу “Довкілля”;
  • проведення інтегрованих, білінгвальних уроків, з вкрапленням іноземної мови, з використанням елементів медіаосвіти,    уроки на базі інформаційнометодичного центру “Бібліотекамедіатека”;
  • курси за вибором: логіка, сходинки до інформатики, основи красномовства;
  • економічне, екологічне виховання;
  • інтелектуальні ігри.
         У навчальновиховному процесі враховуються особливості дитини, реалізовується принцип природовідповідності, забезпечується супровід розвитку особистості дитини практичними психологами.
         Педагоги знаходяться в постійному творчому пошуку. Під час уроків використовують групову та парну роботу, метод “Прес”, “Кубування”, прийоми інтерактивного навчання (“Акваріум”, “Мозковий штурм”, “Мікрофон”, дискусію, “Математичний слалом”, “Пінгпонг”), креативні методи (часових обмежень, вигадок, образної картинки).
         Результатом такої роботи є перемоги в міських олімпіадах, всеукраїнському конкурсі знавців рідної мови імені Петра Яцика, всеукраїнському інтерактивному природничому конкурсі “Колосок” та інших.    
         Актуальними є батьківські уроки, де відбувається педагогізація батьків, узгодження між шкільним і домашнім вихованням дитини.
         Вчителі приділяють особливу увагу вивченню історії рідної гімназії, міста, області, України. Велике значення в цьому процесі мають екскурсії, під час яких вихованці знайомляться з матеріальною і духовною спадщиною українського народу. Класні колективи із задоволенням відвідують Черкаський обласний краєзнавчий музей, Шевченківський національний заповідник, Кам’янський державний історикокультурний заповідник, Чигиринщину - Богданів край, КорсуньШевченківський історикокультурний заповідник, Шевченківські місця та інші осередки історії та культури.molod1
        Для розвитку творчих здібностей дітей на базі початкової школи працюють гуртки: театральний, “Природа і фантазія”, хореографічний, шаховий і шашковий та інші. Учні 1 - 4 класів є активними учасниками молодшої групи народного аматорського колективу вокального ансамблю “Зернятко” та козацького ансамблю “Джура”. Обладнано комп’ютерний клас.
         Творча група вчителів розробляє наочні посібники, методичні матеріали, цикли уроків та публікує їх у фаховій пресі. Всі розробки користуються особливим інтересом на традиційній педагогічній виставці “Освіта Черкащини”. Авторський колектив посібника “Уроки з красномовства для 3 класу” нагороджено дипломом Головного управління освіти і науки Черкаської області. Хрестоматію з читання для 4 класу “Срібний дзвіночок” визнано лауреатом виставки “Освіта Черкащини - 2008” і занесено до каталогу передового педагогічного досвіду.

Останнє оновлення (Середа, 28 квітня 2010 13:43)

 

Останні новини

Найбільш переглянуті

Який предмет вам більше подобається?