Статистика
Користувачі : 3
Зміст : 1472
Посилання : 8
Переглянути хіти змісту : 1402455
LevBobr.jpg
Лічильник
Яндекс.Метрика
Rambler's Top100
HomeМоє місто ► Зозуля Н.В.

Зозуля Н.В.

Координатор проекту Моє місто

zozylyaЗозуля Наталія Василівна - вчитель біології Смілянського НВК "ЗОШ І ступеня - гімназія ім.В.Т.Сенатора"


Проекти в яких беру участь:
Моє місто

 

Радченко Віка 9-А кл.


«Оспівана Сміла»
(присвячено рідному місту)
(Перед входом до зали – виставка книг про Смілу, яку оглядають гості.
На мультимедійному екрані транслюється електронна презентація з відео-фрагментами про місто Смілу.
По закінченню під звуки фанфар з’являються ведучі.)
 
Ведуча: Добрий день! Чудова ця фраза!
Вона нас єднає з вами відразу.
Після дня трудового, цілком, до речі,
Щоб був у нас дійсно чудовий вечір,
Упоравшись з ділом, хіба не варто,
Зустрітися з піснею, сміхом та жартом!

Останнє оновлення (Середа, 05 травня 2010 15:15)

 

Катя Кононова 8-Б клас

Рідна Сміло моя
 
Рідне місто моє,
Із далеких доріг
Радо нас на зорі зустрічає.
Промінь сонця теплом
Із високих небес
Душу й серце мені зігріває.
Я люблю милуватись красою Землі,
Яка Смілою лагідно зветься,
 
 
 
Народилася тут і пишаюся цим,
Добре й затишно нам тут живеться.
Милі серцю моєму й квітучі сади,
І будинки, і люди сміливі,
Ти у серці моїм, я пишаюся цим,
Рідна, щира, лагідна, Сміло!!!

Останнє оновлення (Середа, 05 травня 2010 15:16)

 

Карпань Аліна, учениця 8-Б класу

Зазвичай, кожна розповідь про місто починається з опису історії, культури та традицій.
Але я вирішила поділитися власними почуттями про рідне місто Сміла. Здається, що немає на Землі куточка, де було б так зелено, сонячно, спокійно.  Ще з дитинства я памятаю, як приємно було прийти в парк, розважитись там на каруселях та взяти участь у різних конкурсах, які проводились для дітей та молоді. Але з роками все змінюється… Дуже хочеться, щоби люди озирнулися довкола себе, зробили місто красивим та затишним, відродили давні традиції, відновили парк відпочинку, щоби людям різних поколінь було де відпочити, поспілкуватися, помилуватися місцевими краєвидами.На мою думку, кожна людина цінує своє місто, яким би воно не було. Але дуже хотілось би, щоб місто вдосконалювалось , щоб люди намагалися зробити щось корисне для рідного міста, бо це маленька батьківщина для кожного смілянина. І я ще довго буду повторювати, ми гідні кращого, але, щоб це краще нарешті настало, люди не повинні занепадати духом, дбати про  рідне містечко, бо ми це робимо не для когось, а, в першу чергу, для себе.

Останнє оновлення (Середа, 05 травня 2010 15:16)

 

Гончаренко Марина, учениця 8-Б класу

Доктор сільськогосподарських наук
   
    
Нашій гімназії, не багато, не мало як 100 років. За цей час школа пережила і злети і падіння. Та зараз гімназія одна з найкращих шкіл Черкаської області, цим ми завдячуємо колишнім учням нашої школи які підняли її статус до високого рівня. Одним з таких випускників гімназії став Шевченко Василь Миколайович.
 Ще одного відомого Шевченка подарувала світу Черкащина. Василь Миколайович Шевченко народився 2 серпня 1897 року в селі Мліїв Гродищенського району, був десятою дитиною в сім`ї слюсаря Смілянського цукрового заводу графів Бобринських.
      З 1922 по 1941 рік він працює на Білоцерківській дослідно – селекційній станції завідувачем секції фітопатології, а також обіймає посаду заступника директора з наукової роботи. 1936 року стає Кандидатом сільськогосподарських наук. З початком Великої Вітчизняної війни у групі висококваліфікованих спеціалістів Василь Миколайович направлений у Киргизію із завданням організації там і в Казахстані буряконасіння та вирощування насіння цукрових буряків. Після війни і до кінця свого життя вся науково – дослідна, педагогічна і громадська діяльність В.М. Шевченка була пов`язана з роботою у Всесоюзному
НДІ цукрових буряків (м. Київ), де він очолював відділ фітопатології, а в останні роки – лабораторію імунітету.
     1967 року вчений захищає докторську дисертацію. Ним виведено 20 сортів цукрових буряків, кілька сортів озимої пшениці, вівса, гороху – культур високої стійкості проти різних захворювань. Шевченко відкрив новий вид гриба з роду Crinipellis, якому було присвоєно його ім`я. За внесок у науку вченого нагороджено орденом Леніна.
     Нещодавно гімназію відвідав син ученого Олександр Васильович, який передав шкільному музею фотографії батька, його книги і наукові статті. Найцікавішим експонатом стала «ВЬДОМОСТЬ ОБЪ УСПЬХАХЪ И ПОВЕДЕНІИ» гімназиста Василя Шевченка за 6 клас (1914 – 1915 рік навчання). Уважність, поведінку, старанність і знання Закону Божого та географії оцінено на «5» за 5 – бальною шкалою; російську, французьку, німецьку та латину учень знав на 3 – 4; а от алгебру і геометрію взагалі на 2 і 3 бали. Але, мабуть, тодішні оцінки відповідали зовсім іншим вимогам, адже хлопцю таки вдалося вступити до університету. Із документів стало відомо імена тодішніх гімназистів і їх наставників: С.Л.Горишевський і Л.Ріхтер.
     Зникла ще одна біла плямка в столітній історії нашого навчального закладу.
     В кабінеті біології створено стенд, присвячений діяльності В.М.Шевченка; з родичами відомого випускника встановлено двохсторонній зв`язок.
                                                                                                                        

Останнє оновлення (Середа, 05 травня 2010 15:16)

 

Останні новини

Найбільш переглянуті

Який предмет вам більше подобається?